Advokát Saif Mulúk se v očích islamistických radikálů dopustil „nehorázného zločinu“, že hájil křesťanku Asiu Bibiovou, která stanula před soudním tribunálem kvůli obvinění z urážky proroka Mohameda. Poté co ji pakistánský soud osvobodil, vypukly v zemi násilné demonstrace fanatických muslimů, kteří chtěli smrt pro Bibiovou a tři soudce, jež ji zprostili viny. „Na můj podnět jsme vyzvali vládu k nabídnutí azylu pro právníka Asie Bibiové. Je to člověk, který ctí naše hodnoty a za to, že pomáhal křesťance, mu hrozí v Pákistánu smrt,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský.

Lidovci dále vybídli vládu, aby zvážila udělení politického azylu i pro samotnou Bibiovou. Té tuto možnost nabídly už Francie, Itálie nebo Španělsko. Bohužel, je smutným faktem, že pakistánské křesťance odmítla mezinárodně právní ochranu Velká Británie a to na samotný zákrok premiérky Theresy Mayové. Prý z důvodu, aby nebyla pobouřena zdejší muslimská menšina. Je to odporná zbabělost současné britské vlády. Spojené království je původem křesťanská země, která dala světu výjimečné křesťanské osobnosti, jako byli blahoslavený kardinál John Henry Newman nebo královský kancléř a vynikající právník svatý Thomas More. A k evropským židovskokřesťanským hodnotám patří také pomoc lidem, kteří jsou pronásledováni pro svoji víru. A ty právě Velká Británie zradila, když ustoupila muslimským fanatikům, kteří svobodu druhých nerespektují. Stará dobrá Anglie dává najevo, že islámská netolerance je pro ni víc, než slušnými státy respektovaná lidská práva.
Já bych byl rád, kdyby se Česká republika ke svým křesťanským kořenům hlásila, a poskytla pomoc lidem, kteří byli náboženskými muslimskými radikály vyhnání ze svých domovů. Musíme ukázat, že se zla nebojíme, protože jestliže ustoupíme muslimským fanatikům jednou, ustoupíme i podruhé, potřetí atd., a nakonec prohrajeme.