Pánové Patáku a Peszynski, nekritický eurofanatismus vážně škodí zdraví

22. 02. 2019 16:39:09
Oni si to možná neuvědomují, ale svým fanatismem poškozují myšlenku společné Evropy. Každý, kdo má jiné názory než oni, je proruský, putinovec, nácek, xenofob atd.

Tomáš Peszynski o sobě tvrdí, že je liberální demokrat. Jenomže, co je to demokrat? Měl by to být člověk, který je schopen naslouchat názorům druhým a respektovat je. Jak říkal Tomáš Garrigue Masaryk, „demokracie je diskuse a diskuse je základ státu.“ To znamená, že lidé mají různé názory, mohou se o nich hádat, nemusí spolu souhlasit, ale hlavně by se měli spolu bavit. Jak si to představuje pan Peszynski je patrné z jeho diskuse na Facebooku s tiskovou mluvčí europoslance Tomáše Zdechovského Jitkou Fialovou. „Ano paní Fialová, vy jako asistentka pana Zdechovského velmi pomáháte v šíření jeho lží. ...Váš názor spolupachatele není pro mě relevantní.“ Takže to je opravdu skvělý příklad demokracie. Místo argumentů urážky. Pan Peszynski klesl na úroveň těch, které jinak tak rád kritizuje.

Dále přímo Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) vytkl jeho hlasování v Evropském parlamentu proti postihu Maďarska. Já ovšem jeho zdůvodnění, kterým přesvědčivě strhal lživou zprávu své kolegyně Judith Sargentiniové z nizozemské strany Zelených, jenž už dříve zveřejnil iDNES.cz, beru. „Budu hlasovat proti jakémukoliv postihu Maďarska. Zprávu kolegyně Sargentiny považuji v podstatě od A do Z za nesmysl. Pro žádný stát není zásadním ohrožením demokracie, když v zemi není stoprocentní genderová rovnost, rodina je stále definovaná jako máma-táta-děti a stát přímo nedotuje antikoncepci a potraty,“ řekl Zdechovský.

Nejedná se tedy o to, že by europoslanec Zdechovský souhlasil se vším, co v Maďarsku dělá premiér Viktor Orbán, ale vadí mu neobjektivita dotyčného hodnocení. Já jenom přidám, že Maďarsku se v něm vytýká i údajný antisemitismus. Jenomže v této zemi žije na sto tisíc Židů, což je vzhledem k necelým deseti milionům jeho obyvatel docela slušná komunita a v minulém roce nebyl v této zemi zaznamenán jediný antisemitský útok. Jaký je to rozdíl proti velkému množství protižidovských útoků ve Francii, Německu nebo Švédsku. Židé ze zmíněných zemí odcházejí kvůli obavám o svoji bezpečnost, ale ony popotahované nejsou. Poněkud dvojí metr.

Karel Paták se pro změnu rozhodl usvědčit Tomáše Zdechovského z proruských postojů tím, že vystoupil na demonstraci na podporu ve Francii vězněného českého řidiče kamionu Jiřího Sagana, který dostal dva roky za mřížemi za to, že údajně převážel migranty. Důkazem proti europoslanci měl být fakt, že na této demonstraci byli přítomni také prokremelští aktivisté. Panenko svatokopecká, ty to vidíš. Takovou hloupost bych nevypustil ani po deseti kroužcích v Masných krámech. To, že na takových akcích se scházejí lidé různého smýšlení je normální a pan Zdechovský se navíc od těchto rusofilů distancoval.

http://zdechovsky.eu/novinky/zdechovsky-distancuji-se-od-prokremelskych-ktivistu-pri-akci-na-podporu-sagana

Důležité je také vědět, že to pro něj není žádné populistické předvolební téma, ale této problematice se věnuje dlouhodobě. Například již v říjnu 2017 vznesl dotaz k Evropské komisi, jak hodlá řešit potíže řidičů kamionů, kteří jsou často vystaveni násilí ze strany migrantů, jež se pokoušejí nelegálně překročit hranice.

Já jsem byl kdysi v Brně na demonstraci za svobodu Litvy, které Sovětský svaz respektive Rusko odmítlo právo na sebeurčení. Mimo jiné jsem tam zařval na sovětského konzula, že ru..ci jsou bandou zku...ných násilníků a vrahů. Ale jedná se o jinou věc, na té demonstraci byli i lidé, jejichž názory nemohu sdílet ani náhodou, a také jsem ani nevěděl, kdo ji pořádá, protože já přišel podpořit tuto pobaltskou zemi proti ruské okupaci. A když jsem tam viděl řekněme náboženské extrémisty, tak to pro mě nebyl signál k odchodu, protože já přišel kvůli Litvě a ne kádrovat účastníky protestu.

A stejné to bylo i panem europoslancem Zdechovským. On na ono inkriminované shromáždění přišel podpořit vězněného českého řidiče a ne adorovat Rusko nebo zjišťovat totožnost účastníků.

Tomáš Zdechovský už dříve odsoudil věznění ukrajinského režiséra Oleha Sencova, který byl v Rusku odsouzen ve vykonstruovaném procesu k dvaceti letům vězení a také opakovaně odmítl ruskou okupaci Krymu.

Směšně rovněž působí pan Peszynski, který se s kauzou Sagan vypořádal jednoduše ve stylu, francouzské soudy se přece nemýlí a kdo je proti jejich verdiktu nahrává Putinovi a nepřátelům Evropské unie. To je přece nesmysl, to jsou totalitní kádrovácké manýry ve stylu má nesprávné názory na bratrskou a internacionální pomoc v srpnu 1968, tak pryč s ním.

Pánové Paták s Peszynskim by si měli uvědomit, že přes jejich ohánění se demokracii, jsou mistři v užívání nacistických a komunistických metod, které spočívají v dehonestování názorových oponentů a neschopnosti vést rozumnou a argumentačně podloženou diskusi. Dalším jejich evergreeny jsou, kdo je odpůrcem manželství homosexuálů (přiznám se, já také, protože pro mě je manželství svazkem mezi mužem a ženou a nic jiného) nebo proti přijetí eura, je nepřítelem lidstva, proto ho umlčme a vůbec nejlepší by byla veřejná poprava pro výstrahu. Ale to bohužel není možné.

Evropská unie a vůbec jakékoliv lidské dílo nemohou být nedotknutelné a absence kritického myšlení je cestou do pekel.

Autor: Jan Ziegler | pátek 22.2.2019 16:39 | karma článku: 38.26 | přečteno: 1663x

Další články blogera

Jan Ziegler

Zemanova šílenost by nás zruinovala

Proto je třeba ji zastavit. Jedná se o stavbu průplavu Dunaj – Odra- Labe, kterou odborníci označují za zbytečnou a škodlivou. Měly by nás varovat smutné zkušenosti Německa s podobným megalomanským projektem.

19.8.2019 v 19:07 | Karma článku: 26.97 | Přečteno: 676 | Diskuse

Jan Ziegler

Těžké levičácké šílenství – zrušme první třídu ve vlacích

Bohužel to není aprílový žert. Šéf německé Strany levice, kamarádů naší KSČM, a člen Bundestagu Bernd Riexinger tento nesmysl prosazuje, prý to přispěje k rovnosti mezi lidmi. Zprávu přinesl web iDNES.cz.

16.8.2019 v 17:45 | Karma článku: 30.58 | Přečteno: 1055 | Diskuse

Jan Ziegler

O mizerné zdravotní péči pro obyčejné lidi za komunistů

Připomínky socialistické éry pokračují. Tentokrát se budu věnovat socialistickému zdravotnictví, údajně skvělému, ve skutečnosti však mizernému.

16.8.2019 v 11:00 | Karma článku: 25.20 | Přečteno: 960 | Diskuse

Jan Ziegler

Zaostávání Československa za komunistů je krutou pravdou

Někomu se to nemusí líbit, ale je to tak. Socialistické hospodaření způsobilo československé ekonomice škody za více než bilion korun. Proti tomu jsou "tuneláři "z privatizační éry devadesátých let pouzí břídilové.

15.8.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.02 | Přečteno: 1403 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.79 | Přečteno: 525 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 18.30 | Přečteno: 365 | Diskuse

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 351 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 327 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 485 | Diskuse
Počet článků 2234 Celková karma 30.90 Průměrná čtenost 2019

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Najdete na iDNES.cz