Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Proruští trollové si vymýšlejí ukrajinské zločiny

8. 08. 2022 16:13:35
Je to typická strategie absolventů vysoké školy života rekrutující se převážně z voličů a členů SPD a KSČM. Ono rusácká propaganda připomíná tu nacistickou a Putin se chová jako Hitler.

Primitivní rusácké lži pronesl pod článkem na iDNES.cz Petr Němec. Ten v diskusi uvedl: „Forbes píše o tom, jak UA pomocí raket shazuje tyto miny na obydlené čtvrti v Doněcku. Thousands of miniature PFM-1 ‘butterfly’ mines rained down on a built-up area of Russian-occupied Donetsk on the night of July 27, according to local news and social media. One Twitter video shows motorists driving down a street which has become a minefield, with mines exploding under their tires. In another, frightened pedestrians pick their way along the sidewalk avoiding the explosive hazards.“

„Skvělé“, až na to, že Forbes nic takového nenapsal. Napsal, že nelze přesně určitě, kdo shazuje bomby, neodvažuje se přisoudit vinu ani jedné válčící straně. S vysokou pravděpodobností proruský troll a šiřitel Fake News má ovšem jasno. Také právem tento hloupý diskusní příspěvek dosud získal jeden plusový a třicet mínusových bodů.

Co je vlastně příčinou takového blábolu. Je faktem, že mnozí voliči Strany přímé demokracie Tomia Okamury a komunistů mají potíže s chápáním psaného textu a cizí jazyky jim také moc nejdou, to jedna z možných příčin. Tou další je záměrné šíření lži, když diskutující Němec spoléhal na to, že si lidé tento text v angličtině nepřečtou celý.

Rusácká propaganda velmi nápadně připomíná tu nacistickou. Na partajním sjezdu NSDAP v září 1938 v Norimberku pronesl podle webu vhu.cz Adolf Hitler tato slova: Československo je předurčeno k tomu, aby v případě války napadlo německá průmyslová města bombami... Utrpení sudetských Němců je nevýslovné. Pro každý národní projev vůle jsou honěni a štváni jako dravá zvěř. Říše dalšího utlačování nestrpí. Jsou také německé zájmy, které jsme odhodláni hájit, a to za každých okolností... Vím také dobře, že smířlivostí se neusmíří tak nesmiřitelný nepřítel, jako jsou Češi. Sudetští Němci mají právo sebeurčení, jaké má každý národ a nechtějí fráze. Nežádal jsem tři a půl miliónu Francouzů nebo tři a půl miliónů Angličanů, abych je utlačoval v Německu, ale utlačování tří a půl miliónů Němců v Československu musí přestat, to je můj požadavek a místo tohoto potlačování musí nastoupit svobodné právo sebeurčení. Němci v Československu nejsou ani bezbranní ani opuštění!“

Protičeskou nenávist samozřejmě přiživoval nacistický tisk, který neustále psal o českém teroru v československém pohraničí s palcovými titulky tipu: „Český tank najel ve Varnsdorfu úmyslně na německou ženu s kočárkem. Dítě i matka zemřely“ nebo „V Teplicích stříleli čeští policisté do neozbrojených německých civilistů, osm mrtvých.“ Němci tehdy obviňovali Čechy, že chtějí vyvraždit sudetské Němce, ale všichni víme, že to bylo naopak a dějiny to později prokázaly.

Střih, přesuneme se do současné doby, kdy ruská nenávist vůči Ukrajincům dosahuje stejných parametrů jako ta německá v osmatřicátém roce vůči Čechům. I Putin mluví o Ukrajincích stejnou řečí jako kdysi Hitler o Češích. Nepokoje na Donbasu v roce 2014 vznikly tak, že rusácké ozbrojené bojůvky začaly vraždit legitimně a demokraticky zvolené zastupitele měst a obcí v Doněcké a Luhanské oblasti, kteří zachovali věrnost Ukrajině, a zákeřně napadat příslušníky ukrajinských ozbrojených sil. Stejně tak, jak to před desítkami let činili nacističtí ordneři v československém pohraničí.

Cílem Němců byla genocida Čechů, cílem Rusů je genocida Ukrajinců. To dokazují mimo jiné rozsáhlé vraždění ukrajinských civilistů ruskou armádou, cílená likvidace ukrajinských kulturních památek, masové pálení ukrajinských knih atd. Ano, už si to konečně přiznejme, cílem rusáků je likvidace Ukrajinců jako národa.

Současná putinovská rusácká propaganda proto používá stejných metod jako kdysi ta německá nacistická.

Rusové rozmísťují „motýlí“ miny, varuje Londýn. V Afghánistánu mrzačily děti - iDNES.cz

http://www.vhu.cz/pulka-zari-1938-vyhrocena-situace-v-ceskoslovensku-a-hitlerova-hysterie/

Autor: Jan Ziegler | pondělí 8.8.2022 16:13 | karma článku: 41.31 | přečteno: 5758x

Další články blogera

Jan Ziegler

Santini patří k hvězdám české architektury všech dob

Byl to génius, jaký se narodí jednou za mnoho set let. Jan Blažej Santini Aichel uměl mistrně propojit baroko s gotikou. Dokázal, že i přes zdravotní handicap se talentem a pracovitostí dá dosáhnout úspěchu.

7.12.2023 v 13:00 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 180 | Diskuse

Jan Ziegler

Putin vyhrožováním Lotyšsku dokázal, že je druhý Hitler

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

5.12.2023 v 15:42 | Karma článku: 28.30 | Přečteno: 549 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko a Hamás jako dvojčata, vraždy dětí a masivní korupce

Perfektně to vystihl Rus Vitalij Ginzburg, který ve svém skvělém komentáři, přesvědčivě doložil. že putinovské Rusko a fanatičtí islamističtí zabijáci z Hamásu mají hodně sdílených podobenství a zločinů.

4.12.2023 v 12:24 | Karma článku: 25.87 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jan Ziegler

Udatný Tomio: Na Ukrajinu se jezdí normálně na dovolenou

Od šéfa strany přímé demence, pardon demokracie, jsme se dozvěděli, že na Ukrajině se válčí jen na malém kousku území a prý se tam normálně jezdí na dovolenou. Tak doufám, že tam brzy sám vyrazí.

1.12.2023 v 15:40 | Karma článku: 29.31 | Přečteno: 736 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ladislav Pokorný

Trapná hysterie kolem Jurečkova večírku za 400 000. Ministr zastupuje tisíce zaměstnanců

Ministerstvo práce a sociálních věcí, které vede Marian Jurečka, si dovolí uspořádat vánoční večírek pro své zaměstnance. A dezoláti se mohou jako obvykle pominout.

7.12.2023 v 23:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Aleš Merta

Chceme výsluhový příspěvek!

Prezident České lékařské komory Milan Kubek asi upadl na hlavičku, má totiž za to, že lékaři by měli dostávat tzv. výsluhový příspěvek. Ovšem, když ho dostanou lékaři, tak my workoholici ho chceme taky.

7.12.2023 v 18:44 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 302 | Diskuse

Marek Trizuljak

Antimonopolní úřad se klidně může zrušit

Mohlo by se to zavřít hned, soudě podle slov šéfstva úřadu. V Česku je prý vše v pořádku, neexistuje žádné důvodné podezření o čemkoliv nekalém, údajně nepřišla ani žádná podání od občanů! :-D Není tedy sebemenší důvod konat.

7.12.2023 v 17:31 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 296 | Diskuse

Helena Herynková

Dobrodruh přezdívaný Náčelník

Muž, jehož zná snad každý příslušník skautského, trampského a toulavého lidu naší republiky, se představuje v novém světle. Náčelník, knižní rozhovor, díky němuž zjistíte, že zvídavost a touha po objevování jsou nehynoucí.

7.12.2023 v 14:20 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 108 | Diskuse

Lucie Sulovska

Jak si povídám s Rusy o válce I.

Co si o válce myslí Rusové, kteří ji sledují z kanálů ruských vojenských blogerů na aplikaci Telegram?

7.12.2023 v 13:02 | Karma článku: 32.03 | Přečteno: 2687 | Diskuse
Počet článků 3234 Celková karma 25.86 Průměrná čtenost 1827

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...