Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. března 2023 Světlana

Prezident štěstí nezajišťuje aneb Babišovy výmysly

26. 01. 2023 18:58:58
On k tomu totiž jaksi nemá kompetence. Prezident České republiky nevyhlašuje válku, nezvyšuje důchody, nesnižuje daně atd. Jsou obavy, že Babiš by sloužil hlavně Agrofertu. Svobodní Rusové též varují před volbou oligarchy.

Důležité je, co říkají Ústava a zákony, nikoliv to, co plácá Andrej Babiš. Tak za prvé, válečný stav vyhlašuje v Česku Parlament a to nadpoloviční většinou všech zákonodárců, tedy pro musí být 101 poslanců a 41 senátorů. Prezident republiky je následně povinen vyhlásit mobilizaci. Generál Pavel by tedy fakt jako hlava státu Česko do války dostat nemohl.

Za druhé, o výši daní, důchodů, atd. rozhodují zákony, které schvaluje Parlament. V klíčové dolní komoře Poslanecké sněmovně má současná koalice 108 poslanců a kdykoliv tak pohodlně přehlasuje senátní či prezidentské veto.

Nechápu, jak by tedy chtěl Andrej Babiš zajišťovat blaho svých občanů, když k tomu nemá žádné pravomoci. To jsou zase jeho typické výmysly a lži.

Andrej Babiš se také ve volební kampani projevil jako ustrašený a ubrečený zbabělec. Šéf hnutí ANO se oháněl rovněž prvním československým prezidentem T. G. Masarykem. K němu má ovšem velmi daleko. Masaryk se nebál nasadit armádu, když bylo potřeba, prosazoval kvalitní, dobře vyzbrojené a vycvičené československé vojsko, které by dokázalo zastrašit nepřítele svoji perfektní připraveností. Když se později Jana Masaryka ptali, jak by se zachoval jeho otec v září 1938, tak odpověděl: „Tata by řekl, tož budeme sedlat.“ Tedy bychom se pohraničí nevzdali bez boje.

Není také pravdou, že by se generálové v demokratických zemích nestávali prezidenty. Jenom v USA bylo 13 generálů, kteří se jimi stali. Já zpaměti vím o třech, Andrew Jackson, Ulysses S. Grant a především v minulém století Dwight D. Eisenhower, který patřil k nejoblíbenějším americkým prezidentům v historii a také před nástupem do funkce neměl větší politické zkušenosti. A samozřejmě k nejúspěšnějším francouzským prezidentům je možné bez pochyby počítat generála Charlese de Gaulla.

Svobodní Rusové ve svém prohlášení k druhému kolu prezidentských voleb uvedli, že by Češi neměli volit za prezidenta oligarchu, protože by se neměla kumulovat politická a ekonomická moc. I když přímo neřekli, koho doporučují, tak je jasné, koho nedoporučují. Andrej Babiš má dost problémů kolem svého podnikání, jeho podezřelý nákup na jihu Francie stále vyšetřuje francouzská finanční prokuratura a není vyloučeno, že jeho trestní stíhání kvůli čapáku nebylo tím posledním. Obávám se, že Babiš by spíše než naší zemi sloužil svým ekonomickým zájmům.

Česká republika by také měla mít prezidenta, když už ho tedy má, který je rodilým Čechem a umí dobře Česky. Já svůj názor na prezidentskou volbu ovšem neměním a pro mně je skutečným vládcem země český král.

Jedna pozitivní zpráva na závěr. Ať prezidentské volby dopadnou jakkoliv, tak se šéf BIS plukovník Michal Koudelka konečně a po zásluze stane brigádním generálem.

https://www.svobodnirusove.cz/cz/prohlaseni-svobodnych-rusu-k-druhemu-kolu-prezidentskych-voleb/31/

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 26.1.2023 18:58 | karma článku: 19.75 | přečteno: 312x

Další články blogera

Jan Ziegler

Potřebujeme tvůrčí osobnosti, nikoliv ničící lůzu

Na trhu prakticky neexistuje český křen a Jiří Šafář z Mělnicka se rozhodl to změnit, začal jej sám pěstovat. Ten článek v iDNES.cz mě udělal velkou radost. Lidí, kteří umí tvořit, si vážím. Bořitelů nikoliv.

20.3.2023 v 12:21 | Karma článku: 22.29 | Přečteno: 453 | Diskuse

Jan Ziegler

Proputinovští dezoláti jako nejhorší nacistická spodina

Sobotní napadení ukrajinského auta připomíná Německo v roce 1933, kdy nacistické bojůvky začaly s pogromy na Židy. Jakási pochybná existence z „demonstrace proti bídě“ zaútočila na člověka jenom proto, že je Ukrajinec.

16.3.2023 v 16:14 | Karma článku: 29.51 | Přečteno: 769 | Diskuse

Jan Ziegler

Palestinští teroristé válčí v ruských barvách proti Ukrajině

Jak uvedl Milan Vodička v článku na iDNES.cz, nyní podle izraelských novin The Jerusalem Post bojuje za Rusko zatím asi 300 Palestinců a další se připravují. Je vidět, že Rusové na tom nejsou úplně nejlíp.

16.3.2023 v 11:09 | Karma článku: 20.26 | Přečteno: 365 | Diskuse

Jan Ziegler

Vraždila FSB, nikoliv čečenští teroristé

Ruská tajná služba FSB se rozhodla zlikvidovat ve své zemi demokracii. Nezastavila se ani před vraždami 307 vlastních obyvatel včetně dětí, kteří zemřeli po bombových útocích v ruských městech v roce 1999.

15.3.2023 v 18:59 | Karma článku: 18.94 | Přečteno: 296 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Máme mít obavy z voleb 2025?

Lidé tohoto typu nikdy nemají dost, nesnášejí porážky a až do posledního dechu je jejich porucha žene dál, výš a rychleji, směrem k majetku a moci.

20.3.2023 v 7:00 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 332 | Diskuse

Aleš Merta

EU opět zapráskala bičem

Direktivní metody EU k prosazení zelených cílů začínají čím dál více připomínat metody bolševiků při kolektivizaci vesnice.

19.3.2023 v 17:43 | Karma článku: 44.02 | Přečteno: 3852 | Diskuse

Karel Trčálek

Kam se hrabe Rudé právo se ztroskotanci a samozvanci na nenávistnou žumpu Forum 24!

Provládní média, včetně jejich hlásné trouby Forum 24, bez přestání chrlí nenávistné odsudky bdělých občanů, kteří svou účastí na demonstracích proti bídě a za mír jasně deklarují, že nejsou majitelé jediné, té správné pravdy

19.3.2023 v 16:09 | Karma článku: 23.96 | Přečteno: 572 | Diskuse

Jan Lněnička

Pravidelné chvilky nenávisti vůči svým spoluobčanům

Jak jsem předpokládal, v médiích se nepíše o demonstraci, ale o událostech, které se staly po ní. Politici naprosto přehlížejí Václavák plný nespokojených lidí, pluralita názorů není na pořadu dne, nenávist na obou stranách roste.

19.3.2023 v 14:23 | Karma článku: 36.38 | Přečteno: 898 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Boj! Rychlovarná revoluce! Den defenestrace ukrajinských vlajek!

Pokud bojujete proti vládě a nechcete jen spolu s SPD slabošsky vypínat a zapínat rychlovarné konvice mám pro Vás jinou možnost. Přímo od revolucionáře Slávka Popelky. Postavte se spolu s ním vládě jako muži. V přímém střetu. Boj!

18.3.2023 v 8:18 | Karma článku: 27.04 | Přečteno: 775 | Diskuse
Počet článků 3056 Celková karma 25.20 Průměrná čtenost 1872

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Vypadni z pódia, pleskla Avril Lavigne polonahou aktivistku přes prsa

Avril Lavigne pobavila diváky na předávání cen Juno, kanadské obdoby Brit Awards. Ve chvíli, kdy přebírala svou cenu...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Herec Gene Hackman se po letech ukázal na veřejnosti

V důchodu je už skoro dvacet let. Svůj poslední film Starosti starosty natočil v roce 2004. Herec Gene Hackman (93) se...

Bez milionu pro mercedes nelez. V testu autodealerů jsme skončili na rohožce

Exkluzivně Kvůli ekonomické nejistotě se Češi do nákupu nového vozu nehrnou. Mnohým autosalonům jako by na tom pramálo záleželo,...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...