Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš

Vraždila FSB, nikoliv čečenští teroristé

15. 03. 2023 18:59:16
Ruská tajná služba FSB se rozhodla zlikvidovat ve své zemi demokracii. Nezastavila se ani před vraždami 307 vlastních obyvatel včetně dětí, kteří zemřeli po bombových útocích v ruských městech v roce 1999.

Výborná a velmi výbušná kniha Rusko v plamenech potvrzuje úděsnou zločineckou podstatu kremelské říše a přesvědčivě dokazuje fakt, že teroristické akce v ruských městech tehdy zorganizovala FSB, aby pomohla dosadit do vedení země prezidenta Vladimíra Putina. Měla by to být povinná četba pro ty, kteří si z nepochopitelných důvodů idealizují současné Rusko. Autory této knihy jsou bývalý agent FSB Alexandr Litviněnko později zavražděný ve Velké Británii a americký historik ruského původu Jurij Feštinskij. Vydalo ji nakladatelství Euromedia Group v edici Universum a do češtiny přeložil slovenský novinář Tomáš Lemešani.

Plán FSB byl jednoduchý, zařídit teroristické útoky v obytných domech ruských měst a nařknout z nich čečenské islamistické teroristy. Uprchlý agent Alexandr Litviněnko toho věděl o špinavých praktikách svého bývalého zaměstnavatele opravdu hodně a tak není divu, že jej Kreml nechal odstranit. Nicméně ještě před svou smrtí sdělil Juriji Feštinskému důležitá fakta, která jasně prokazují, že za bombovými útoky v ruských městech na konci devadesátých let nestáli islamističtí fanatici z Čečny, ale právě členové FSB.

Tato tajná služba neprošla na počátku devadesátých let po rozpadu SSSR hlubší reorganizací, de facto změnila pouze název z KGB na FSB. Jinak v ní zůstaly sovětské komunistické kádry, které si úspěch demokratizace v Rusku nepřály, a tak dělaly všechno proto, aby ji znemožnily. Zařídily tedy, aby se ruským prezidentem stal po Borisu Jelcinovi Vladimír Putin, plukovník KGB z komunistické éry, tedy jejich dřívější kolega a oni skrze něj mohli vládnout zemi.

FSB samozřejmě neprováděla špinavou práci sama. Najímala si na ni soukromou bezpečnostní agenturu Stealth včetně lidí napojených na organizovaný zločin. FSB je zapletena do mnoha nájemných vražd nepohodlných ruských podnikatelů, politiků, novinářů a dalších. V jejím zájmu bylo vyprovokování druhé čečenské války a to mu podřídila vše. Bylo potřeba dokázat, že demokracie není pro Rusko tím správným zřízením, ale jsou nutné diktatura a vláda pevné ruky. Proto FSB zorganizovala teroristické útoky proti vlastním občanům, které zabíjely bomby nastražené v režii této tajné služby. Předložené důkazy jsou více než přesvědčivé včetně nepovedeného výbuchu v Rjazani, kde místní policie zadržela agenty FSB, kteří zde uložili výbušnou směs do sklepa jednoho z obytných domů. Ti se z toho nakonec vyvlékli s výmluvou, že se jednalo cvičení, které mělo odhalit bdělost a připravenost místních obyvatel. V publikaci je ovšem jasně dokázáno, že to byly nesmysl a trapná výmluva. Jedno je nyní jisté, čečenští islamističtí radikálové tyto odporné brutální útoky neprovedli.

FSB je za Vladimíra Putina nedotknutelnou a nekontrolovanou institucí, státem ve státě s propojením na mafiánské struktury a zločinecké gangy. Inu každý stát má svoji mafii, ale v Rusku má mafie svůj stát. Důstojníci FSB také diktují rozsudky ruským soudům, jejichž nezávislost je jen předstíraná.

Je pouze škoda, že tuto jinak výbornou publikaci kazí některé faktické chyby, i když se domnívám, že se spíše jedná o překlepy. Například na straně 50 se uvádí, že „18. prosince 2009 v devět hodin ráno začaly ruské síly blokádu Grozného.“ Ve skutečnosti se tak stalo o deset let dřív.

Nicméně ani tato chyba nesnižuje jinak výborné dílo, které lze doporučit každému zájemci o dění v putinovském Rusku. Obálka knihy je zveřejněna se souhlasem nakladatelství Euromedia Group pro účely tohoto blogu.

Alexandr Litviněnko, Jurij Felštinskij a Tomáš Lemešani

Rusko v plamenech

Jak vznikl režim v Kremlu a jak funguje

nakladatelství Euromedia Group, edice Universum

Praha 2022

Hodnocení: 90%

Autor: Jan Ziegler | středa 15.3.2023 18:59 | karma článku: 19.57 | přečteno: 314x

Další články blogera

Jan Ziegler

Putin vyhrožováním Lotyšsku dokázal, že je druhý Hitler

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

5.12.2023 v 15:42 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 308 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko a Hamás jako dvojčata, vraždy dětí a masivní korupce

Perfektně to vystihl Rus Vitalij Ginzburg, který ve svém skvělém komentáři, přesvědčivě doložil. že putinovské Rusko a fanatičtí islamističtí zabijáci z Hamásu mají hodně sdílených podobenství a zločinů.

4.12.2023 v 12:24 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 491 | Diskuse

Jan Ziegler

Udatný Tomio: Na Ukrajinu se jezdí normálně na dovolenou

Od šéfa strany přímé demence, pardon demokracie, jsme se dozvěděli, že na Ukrajině se válčí jen na malém kousku území a prý se tam normálně jezdí na dovolenou. Tak doufám, že tam brzy sám vyrazí.

1.12.2023 v 15:40 | Karma článku: 29.22 | Přečteno: 732 | Diskuse

Jan Ziegler

Stalinův Sovětský svaz, příšerná bída, horší jak za cara

Vřele doporučuji každému, kdo se chce seznámit se skutečnou realitou komunistického Ruska. Jedná se o vynikající knihu historičky Sheily Fitzpatrickové Každodenní stalinismus.

30.11.2023 v 19:40 | Karma článku: 27.01 | Přečteno: 602 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Oto Kaděrka

Není na sociální dávky

Že jste to nikde neslyšeli, že jste to nikde nečetli. To není vaše neznalost či nepozornost. To je jen skutečnost, která je v dnešním systému politiky nemožná. Na lidi co vesměs programově nepracují a nebo nechtějí pracovat, na ty

5.12.2023 v 16:35 | Karma článku: 26.33 | Přečteno: 506 | Diskuse

Jan Ziegler

Putin vyhrožováním Lotyšsku dokázal, že je druhý Hitler

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

5.12.2023 v 15:42 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 308 | Diskuse

Jan Pražák

Taky budete muset požádat o změnu příjmení?

„Už sis rezervoval termín na matrice?“ Zeptal se mě kolega z práce a kamarád v jedné osobě, když jsme si spolu zašli na oběd. Jeho otázka mě zastihla s plnou vidličkou na půli cesty mezi talířem a ústy.

5.12.2023 v 14:34 | Karma článku: 21.71 | Přečteno: 642 | Diskuse

Jaroslav Herda

Barva pleti jako nemoc

Nejen dezinformace bývají už na první pohled velmi podezřelé. Někdy i nad zprávami o skutečných událostech míváme pochybnosti, když se nám zdají být stejně neuvěřitelné.

5.12.2023 v 11:37 | Karma článku: 18.44 | Přečteno: 337 | Diskuse

Petra Salingerová

Prosinec zřejmě mnoho sněhu nepřinese

Prosinec zřejmě mnoho sněhu nepřinese, hlásily nám agentury ještě před měsícem. Dnes je vše jinak. Je těžké býti prorokem, obzvláště, když se jedná o počasí, že...

5.12.2023 v 10:11 | Karma článku: 26.96 | Přečteno: 411 | Diskuse
Počet článků 3233 Celková karma 26.03 Průměrná čtenost 1827

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...