Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. září 2023 Jaromír

Souhlasíš s EU a jsi proti Rusku, tak fandíš islamistům

9. 06. 2023 11:40:58
I takové úžasné obraty jsem zažil v mnoha diskusích. Jsi proti Rusku a fandíš Bruselu, tak podporuješ nelegální migranty z Afriky. Stručně řečeno, Evropská unie páchá šílenosti, ovšem Rusko je šílené celé.

Nedělá mně problém kritizovat Evropskou unii, když si to zaslouží, líbil se mi dnešní blog kolegy Červenky, o povinné solidaritě. Něco takového je samozřejmě hloupost. Už jsem také několikrát tepal do Bruselu za jeho antiizraelské postoje. Jsem proto rád, že Česká republika společně s Maďarskem jako jediní z Unie nedávno odmítly další unijní rezoluci proti Židovskému státu, který prý Palestince vystavuje genocidě. To je samozřejmě nesmysl a já jsem moc rád, že moje země se tomu postavila.

Souhlasím také s tím, jak uvedla ve svém dnešním blogu Kateřina Lhotská, že označovat každého, kdo je proti Istanbulské smlouvě nebo proti manželství stejnopohlavních párů za stoupence Ruska, je demagogické. Nedávno se proti istanbulským úmluvám postavila monarchistická strana Koruna Česká, která tak podpořila stanovisko Konzervativní strany. Přitom monarchisté jsou jasně protiruští a protiputinovští. Chápu také, že pro mnoho lidí je manželství svazkem muže a ženy a odmítají to vidět jinak.

Jenomže znám i opačné případy, kdy se člověk zastane Evropské unie, tak je pro nelegální migraci, a kdo je proti Rusku je stoupencem radikálních islamistů. Komické, už z toho důvodu, že Rusko je spojencem fanatických muslimů v Íránu. Také jsem to schytal, když jsem i přes její chyby řekl, že by nebylo rozumné vystupovat z EU, hlavně z ekonomických důvodů. Do unijních zemí totiž míří na 80% našeho exportu a z nich dovážíme asi 60% importu. Což mnozí její kritici opomíjejí.

Evropská unie páchá šílenosti, ovšem Rusko je šílené celé. Jeho stoupenci jsou buď placení propagandisté nebo nevědomí lidé, kteří o této hrozné zemi ve skutečnosti nic neví a ještě se svými neznalostmi chlubí. Obdivovat mohu něco či někoho, kdo něco dokázal, kdo něco umí, v něčem vyniká. Zaostalé Rusko ovšem nevyniká v ničem.

Já jsem v Rusku byl dvakrát a to i v místech, kam se dostalo jen málo Čechů, například na Soloveckých ostrovech. O Rusku jsem mluvil osobně s mnoha Rusy a mám přečtenou spoustu kvalitní literatury. Na vlastní oči jsem viděl, že vesnice nedaleko Moskvy se svojí zchátralostí nezadají s těmi v rozvojových zemích.

Proslulá ruská spisovatelka Ljudmila Ulická uvedla, že všechny volby v Rusku jsou zfalšované ve prospěch vládnoucí moci. Jistě ví, co říká. A fakta její tvrzení dokazují. Rusko není demokratickým a právním státem. Opozice je potlačená, buď vyhnaná do emigrace nebo zavřená do lágrů. V moha případech i rovnou státní mocí vražděna. Viz aféry s novičokem a nápadně podezřelé pády z oken. Jakýkoliv nesouhlas s Kremlem je kriminalizován. To, že v Rusku neexistuje nezávislá justice, která soudí podle pokynů z Kremlu je fakt, Více Rusů mně potvrdilo, že si Putinovi lidé mohou zabrat beztrestně jakýkoliv majetek.

Znám konkrétní případ jednoho Rusa, který nyní žije v Praze. V Moskvě měl lukrativní nemovitost v centru města, ta však nyní patří manželce místopředsedy vlády a Putinovu stoupenci. Ona žena zpočátku přišla za majitelem, že jeho dům se ji líbí a ať jí ho tedy prodá. Dotyčný nechtěl o prodeji ani slyšet. Jenomže zakrátko byl obviněn z daňových úniků, odsouzen, dům mu byl zabaven a konec už znáte. V Rusku také strhávají lidem z platů peníze na armádu v rámci dobrovolně povinné solidarity. V plánu je zavedení šestidenního pracovního týdne bez zvýšení platů. Z Ruska každoročně odcházejí statistice lidí, především vzdělaných a kvalifikovaných.

Ruská federace je zločinným a mafiánským státem, který nechrání životy, zdraví a majetky svých obyvatel a obecně brutálně pošlapává základní lidská práva svých obyvatel. Rusko, to je jedna velká katastrofa, a obdivovat jej může jen člověk značně mdlého rozumu.

Autor: Jan Ziegler | pátek 9.6.2023 11:40 | karma článku: 20.86 | přečteno: 397x

Další články blogera

Jan Ziegler

Klášter Želiv, svědek rozkvětu i temna, stojí za návštěvu

Jeho současná podoba je dílem vynikajícího českého barokního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela. Po návratu premonstrátů v devadesátých letech skončila doba komunistické devastace.

22.9.2023 v 15:45 | Karma článku: 17.64 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jan Ziegler

Ruští šílenci chtějí obnovit Sovětský svaz

Blouzní o tom například poslanec Jevgenij Fjodorov a není sám. Prý jsou nástupnické státy po SSSR nestabilní. Jenomže hlavně vinou putinovského zločineckého mafiánského Ruska, o které tyto země vůbec nestojí.

21.9.2023 v 16:36 | Karma článku: 24.52 | Přečteno: 465 | Diskuse

Jan Ziegler

Jak Američané zachránili Čechy od hladu a bídy

Účast Spojených států amerických na obnově nacisty zničené Evropy spočívala též v rámci poválečné pomoci na dodávkách potravin, surovin, strojů atd. Byla to významná podpora, přestože o ní komunistická propaganda sprostě lhala.

21.9.2023 v 12:36 | Karma článku: 38.82 | Přečteno: 4883 | Diskuse

Jan Ziegler

Pinochetův režim byl zločinný, ale zachránil Chile před kolapsem

Generál Augusto Pinochet nebyl vzorem ctností, jenomže zemi hrozilo vinnou předchozí katastrofální levicové vlády totální ekonomické zhroucení. Je odsuzován, přitom komunista Fidel Castro se na Kubě dopustil srovnatelných zločinů.

18.9.2023 v 16:12 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 449 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Důchodci v ČR se mají takřka nejlépe v Evropě

Mlčící většina spokojených občanů to vnímá jinak a volí Petra Fialu a jeho úžasnou koalici. Sdílejte, než to zakážou!

23.9.2023 v 14:05 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 1687 | Diskuse

František Kašpárek

Prezident Pavel: Vždy připraven?

Ohledně Petra Pavla se hodně věcí lakuje na růžovo.Těžko říct, jestli je to Pavla výhoda nebo prokletí. Kde jsou nedostatky, tam se předvádí klady. Píše o „akčním prezidentovi“. A prezident Pavel si tuto roli užívá naplno.

23.9.2023 v 13:10 | Karma článku: 30.74 | Přečteno: 574 | Diskuse

Petr Borovec

Mít či nemít děti a jak se nejlépe zajistit na stáří.

Jedno z nejdůležitějších ekonomických témat ovlivňující bohatnutí národa. Důvody proč mít i nemít. Také o tom, jak dětství dětí velmi výrazně určuje jejich následné schopnosti a tím i efektivitu trhu.

22.9.2023 v 23:08 | Karma článku: 6.85 | Přečteno: 239 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Po Klausovi podpořil Fica i Miloš Zeman

Vrána k vráně sedá. Pověstné přísloví, které naši exprezidenti perfektně naplňují a zároveň znovu bezvadně ukazují, co jsou zač.

22.9.2023 v 20:31 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 792 | Diskuse

Aleš Merta

Zelený aktivismus v podání reportérů ČT

Současná mantra liberálů – zelená ideologie je prosazována i za pomoci veřejnoprávních médií, které by ovšem měly být nestranné a jejich zpravodajství vyvážené.

22.9.2023 v 18:44 | Karma článku: 33.19 | Přečteno: 793 | Diskuse
Počet článků 3185 Celková karma 26.77 Průměrná čtenost 1841

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Já vím své, říká modelka Taťána Kuchařová k třetí svatbě Brzobohatého

Taťána Kuchařová (35) zavzpomínala na své dětství i dospívání v Opočně a popsala své aktuální plány do budoucna....

Cítím se jako vítěz, říká Brzobohatý. Manželé ukázali fotky ze svatby v Itálii

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) a Daniela Brzobohatá (44) se pochlubili fotkami i zážitky z víkendové svatby. Muzikant a...

Až oči přecházejí. Jak vypadá jídlo z fast foodů na fotkách a v realitě

Nadýchané housky, šťavnaté hovězí, zelený salát a lahodně rozteklý sýr. Obrázky hamburgerů na reklamních fotografiích...

Velmi mi to pomohlo, říká o plastice prsou herečka Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková (32), která nedávno zazářila v roli sekretářky Květy v seriálu Volha, promluvila o modelaci prsou i...

Drahota změnila nakupování Čechů, obchodníci začínají s cenami brzdit

Inflace je v Česku stále vysoká, meziročně se drží na úrovni 8,5 procenta. Nakupování v akčních nabídkách a ve slevách...