Prigožin přitvrdil: Rusko Donbas neosvobodilo, ale drancovalo

28. 06. 2023 19:00:17
Šéf vagnerovců to v jednom ze svých záchvatů pravdy řekl jasně. Ukrajina osm let neútočila na Donbas, ale pouze na ruské pozice. Válku proti svému sousedovi začal Putin bezdůvodně s cílem jej vyloupit a anektovat.

Žádná genocida ruských obyvatel na Donbase se podle Prigožina nekonala, jak uvedl web cnn.iprima.cz. Ten sloužil a slouží putinovským Rusům jako kolonie, jako zdroj peněz pocházejících z masivního rozkrádání a korupce. Jevgenij Prigožin pouze potvrdil fakta, která jsou ovšem typická pro celé putinovské Rusko. Od roku 2014 do roku 2022, plundrovali Donbas mnozí lidé rekrutující se z příznivců Kremlu. „Část z nich byla z přímo ze správy prezidenta Vladimíra Putina, část z FSB a část z nich byli putinovští oligarchové,“ uvedl Prigožin. Jeho tvrzení a také popis mafiánských a korupčních praktik na Donbase zveřejnil web blisty.cz.

Prigožin dále detailně přiblížil, jak masivní rozkrádačky v tzv. Doněcké lidové republice a Luhanské lidové republice vypadaly. Vytvořily se místní fiktivní ozbrojené sbory, které však existovaly pouze s minimem bojovníků, protože nebylo proti komu válčit. Avšak na papíře byly tyto jednotky daleko silnější. Jejich velitelé si pak rozdělovali za tyto neexistující černé duše peníze. Tito žoldnéři pobírali plat 40 000 rublů (cca 12 000 Kč). O tyto peníze se rozdělili velitelé, a člověk, který sice nebyl vymyšlený, ale dostal 20 000 rublů za to, že zůstal doma a nikde neválčil. Zbytek zůstal důstojníkům. Skvělý byznys pro obě strany.

Donbas byl vůbec fantastickým místem pro korupci a rozkrádání. A kradli všichni, pracovníci prezidentského úřadu, armádní generálové, soudci, prokurátoři, důstojníci policie a tajné služby FSB. Obzvláště zdatně si počínal bývalý Putinův poradce Vladislav Surkov, Ten údajně loupil tak mocně, že to bylo moc i na ruské poměry a tak byl zatčený pro zpronevěru.

Prigožin také potvrdil, že údajný důvod pro agresi proti Ukrajině, tedy ochrana tamních „utiskovaných“ ruskojazyčných obyvatel, byl jen vymyšlenou záminkou pro vpád do sousední země. To už je ovšem všeobecně známý fakt, který potvrdily i materiály OSN. Žádný útisk rusky mluvících obyvatel, natož genocida se nekonaly a nekonají, což mně osobně potvrdilo více Ukrajinců pocházejících z ruskojazyčných oblastí.

Ruská válka proti Ukrajině má podle všech indícií hlavně ekonomické a mocenské důvody. Putin už dříve veřejně prohlásil, že rozpad Sovětského svazu byl největší geopolitickou katastrofou 20. století. Jeho trvalým snem je obnovení významu této rudé říše v rámci Ruské federace. Dobře si však uvědomuje, že bez Ukrajiny si Rusko může na velmoc tak akorát hrát a proto se jí snaží společně s Běloruskem připojit ke svému území.

Rusko je také známé tím, že toho neumí moc vyrobit a je proto závislé na exportu surovin. A Ukrajina je zemí mimořádně bohatou na suroviny. V roce 2021 patřila mezi světové špičky v produkci titanu, železné rudy, kaolinu, manganu, a grafitu. Ze 120 nejpoužívanějších nerostů se jich na Ukrajině nachází plných 117. To už Kremlu za lup jistě stojí.

Prigožin: Ukrajina Donbas nebombardovala a nechystala se 24.2. 2022 napadnout Rusko | 23. 6. 2023 | Britské listy (blisty.cz)

Donbas byl od roku 2014 plundrován Rusy, šokoval Prigožin - CNN Prima NEWS (iprima.cz)

https://cnn.iprima.cz/putinuv-sedy-kardinal-je-udajne-zatcen-policie-ho-podezriva-ze-zpronevery-penez-89941

https://studiagenocid.cz/2022/03/07/rozhovor-s-politologem-tomasem-smidem-rusko-zadne-dukazy-o-genocide-na-donbasu-nema/

https://www.businessinfo.cz/clanky/na-ukrajine-se-nachazi-rada-strategickych-surovin/

Autor: Jan Ziegler | středa 28.6.2023 19:00 | karma článku: 27.54 | přečteno: 514x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 315 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5394 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 315 | Diskuse

Jan Bartoň

Macron není Fico?

Poté, co se slovenský premiér vyjádřil k tomu, že „některé státy chtějí poslat své vojáky na Ukrajinu“, oznámil Emmanuel Macron, že v tomto ohledu „neexistuje jednota“.

27.2.2024 v 12:00 | Karma článku: 31.78 | Přečteno: 678 | Diskuse

Jan Bartoň

Česko chce legalizovat konopí a zakazuje HHC

Podle pirátky a drogové expertky Michailidu je alkohol nebezpečnější než HHC. Česko získalo „souhlas“ se zákazem prodeje HHC z Bruselu.

27.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 274 | Diskuse

Ondřej Flégl

Chtěli byste ovlivnit program ANO? Aneb kam vítr, tam plášť!

ANO je silně oportunistické politické hnutí. To v praxi znamená, že nemá žádné hodnotové mantinely, žádné světonázory, které by ho brzdili v touze po moci a zisku.

26.2.2024 v 14:14 | Karma článku: 19.80 | Přečteno: 408 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 2543 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.33 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...