Zešílel snad Putin? Chrání teroristy a Gazu přirovnal k Leningradu

16. 10. 2023 11:55:37
Ruský diktátor nehorázně urazil Židy i obyvatele svého rodného města, které se tenkrát jmenovalo Leningrad. Jeho srovnání je opravdu těžké chucpe a ignoruje fakta. Nerozlišuje mezi viníky a oběťmi.

Vladimír Putin prohlásil, že obyvatelé Pásma Gazy by se mohli ocitnout v blokádě podobné té, kterou si prošli obyvatelé Leningradu v době druhé světové války.

Osud tohoto města za časů německého obklíčení v letech 1941 - 1944 byl opravdu hrozný. Otřesně svědectví vydává deník jedenáctileté Táni Savičevové. Píše o tom, jak hlady umírala její rodina. Nejdříve sestra Žeňa, která zemřela v práci u soustruhu v muniční továrně. Poté přišla o babičku, bratra, dva strýce a matku. Opuštěnou hladovou Táňu se podařilo evakuovat do bezpečnějších oblastí daleko za frontou. Přesto však po dvou letech přes veškerou možnou péči malá Táňa umírá na tuberkulózu a celkově podlomené zdraví.

To jsou hrozné události, které obyvatelé druhého největšího města SSSR zažívali za II. světové války, kdy hlady umíraly i malé děti. V tomto případě trpěli neviní lidé. Nevím nic o tom, že by obyvatelé Leningradu vtrhli na německé území a vraždili tam civilisty včetně žen a dětí. Nemám rád komunisty, jsou to zločinci, ale v tomto případě byl SSSR napadenou zemí a právo bylo na jeho straně. Byli to naopak němečtí nacisté, kteří chtěli Leningraďany po dobytí města na Něvě vyvraždit.

Jenomže v současnosti to byli islamističtí teroristé z Hamásu, kteří z pásma Gazy zaútočili na území Izraele, kde brutálně masakrovali ženy a děti. Zahynulo při tom na 1300 lidí. Jejich obětí se stala i devadesátiletá Gina Semiatichová. Ta přežila holocaust a doufala, že podobné hrůzy už nezažije. Bohužel, zrůdy z Hamásu ji vytáhly z krytu a střelily do hlavy.

V důsledku takových barbarství pak Izrael logicky zahájil odvetné akce včetně blokády Gazy a zřejmě chystá i pozemní operaci proti této enklávě. Nelze se mu divit, protože zločiny Hamásu si žádají velmi razantní reakci.

Čili příměr obleženého Leningradu s nynější blokádou pásma Gazy neobstojí ani v nejmenším. Je to míchání jablek s hruškami a slučování viny a neviny. Takové srovnání je nehorázné, nerozlišuje mezi oběťmi a viníky. Leningrad byl nevinný a napadený surovým nepřítelem. Pásmo Gazy je proti tomu trvalým semeništěm terorismu a nebezpečím pro sousední Izrael. Opět stejně jako za nacistů byli lidé vražděni jenom proto, že jsou Židé. Putin tak urazil Izraelce a obyvatele Leningradu.

Ruský prezident tomu pak ještě nasadil korunu, když dodal, že blokáda Gazy je nepřípustná. Čili se nepřímo postavil na stranu islamistických teroristů proti Izraeli. Židovský stát má nyní plné právo zničit Hamás jakýmkoliv způsobem.

Jednání putinovského Ruska by však nemělo překvapit, pravdu budou mít zřejmě ti, kteří tvrdí, že Kreml Hamás trvale podporuje a to i posíláním zbraní. V každém případě je pravdou, že Rusové a zástupci Hamásu se stýkají dlouhodobě. Sám náměstek ruského ministra zahraničí Michail Bogdanov prohlásil, že Moskva bude s Hamásem jednat i v budoucnu. Bogdanov se dále sešel s íránským velvyslancem v Rusku a prý s ním řešil, jak efektivně snižovat napětí na Blízkém Východě. Tak to určitě, tohle je nejlepší řešit s Teheránem, který neuznává právo Izraele na existenci a Židům vyhrožuje likvidací.

Zdroje:

Putin označil blokádu Gazy za nepřípustnou a přirovnal ji k blokádě Leningradu | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

Válka v Izraeli: Hamás popravil i přeživší koncentračního tábora v Terezíně – eXtra.cz

Rusko je v kontaktu s Hamásem, hodlá se koordinovat také s Íránem, uvedla Moskva | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

Obléhání Leningradu 1941 - 1944, David M. Glantz, nakladatelství Beta – Dobrovský, Praha 2007

Autor: Jan Ziegler | pondělí 16.10.2023 11:55 | karma článku: 29.36 | přečteno: 584x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 20.01 | Přečteno: 344 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 306 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5395 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michael Laitman

Život uběhl jako sen

Ví člověk opravdu, co chce? Nikdy to neví. Zeptejte se starších lidí a oni vám to řeknou: „Nestačili jsme si ani uvědomit, jak jsme život prožili a co jsme v něm vlastně dělali. Naráz někam proklouzl.“

28.2.2024 v 4:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Tadeáš Firla

Co je kolaborace?

Když v době druhé světové války někdo omlouval zabíjení, genocidu civilních občanů nacisty, tak se tomu říkalo kolaborace. Nedokážu pochopit vyjádření premiéra Slovenska Fica. S tím se nedokážu srovnat.

27.2.2024 v 22:39 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 203 | Diskuse

Jan Lněnička

Odvody - konečně!

Konstruktivní návrh jak zařídit v případě ohrožení nebo války obvody. Plošné zavedení odvodů plánovalo Ministerstvo obrany již v roce 2015, poslanci se nějak nedohodli, nakonec to skončilo pouze u dobrovolných odvodů.

27.2.2024 v 19:49 | Karma článku: 21.92 | Přečteno: 355 | Diskuse

Miroslav Gruner

Jak velký je vlastně stupeň militarizace ruské a ukrajinské společnosti v této době?

V přepočtu na počet obyvatel má Ukrajina ve zbrani jen asi 2 - 3 násobek mužů než kolik byl mírový počet vojáků tehdejší České socialistické republiky před 35 roky, v době končící Studené války. A Rusko o 1/3 méně než my tehdy...

27.2.2024 v 16:02 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 389 | Diskuse

Tomáš Flaška

A proč Rusům a jejich příznivcům nenaservírovat jejich vlastní polívčičku?

Rusy dosazený gubernátor zabrané ukrajinské Záporožské oblasti Jevgenij Balický: „Vysídlili jsme velké množství rodin. Nebyl to snadný úkol. Deportovali jsme ty, kteří nějakým způsobem nepodporovali speciální vojenskou ...

27.2.2024 v 15:17 | Karma článku: 30.47 | Přečteno: 615 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.36 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...