Babiš plácal hlouposti, ale o „magorech“ v Rakousku to nebylo

23. 01. 2024 11:54:34
Šéf hnutí ANO dokázal, že je hodně mimo, když se obul do Rakušanů kvůli dálnicím. Smutné ovšem je, že se reaguje hlavně na expresivní vyjádření, ale nikoliv na jeho prokazatelné nesmysly a lži.

Vykašlali se na to. Proč? Protože mají ty Zelené ve vládě, ti magoři,“ řekl Andrej Babiš. Tvrdil, že rakouská strana dostaví dálnici k české hranici až v roce 2031, což bude podle něj zřejmě až pět let poté, co se postaví z české strany. „A pokud je pravda, že 1. února je nějaký mimořádný summit, tak ať si udělá pan premiér (Petr Fiala, ODS) bilaterálku s panem kancléřem Rakouska, ať mu řekne: Hele, potřebuju, abys stavěl. Je blbé, že my budeme na té hranici 2026 a tomu Rakousku to potrvá ještě do roku 2031, pět let,“ prohlásil Babiš. Tolik z webu ceskenoviny.cz, který provozuje ČTK.

Mrzí mně, že všichni reagují na magory, a nikoliv na hlouposti a tlachy jim pronesené. Expremiér Babiš dokázal, že je naprosto nekompetentní a neschopný člověk, který plácá prokazatelné nesmysly. Tak především dostavbu rychlostní silnice S10 k českým hranicím schválila podle webu zdopravy.cz rakouská vláda už v roce 2021, takže Zelení ji vážně nebrzdí a Babiš jednoduše lhal.

To, že šéf nejsilnější opoziční strany používá silná slova není dobré, ještě horší však je, že mele hlouposti a mluví o problémech, kterým evidentně nerozumí. Pokud jakýkoliv český politik kritizuje někoho jiného za stavbu dálnic, tak je to těžké chucpe, protože platí známé přísloví, že nejdříve je třeba si zamést před vlastním prahem. Rakušanům můžeme vytýkat mnohé, ale nikoliv stavbu dálnic.

Češi se svoji evropsky proslulou neschopností postavit dálnice ať jsou raději zticha. To platí obecně, nejenom pro vrchního anoisty.

Navíc od Babiše to bylo takové klasické odvádění pozornosti jinam. Na to upozornil ve své glose na webu zdopravy.cz Jan Šindelář. Pro Rakušany se z hlediska jejich S10 z Lince směrem k českým hranicím nejedná o prioritní záležitost, navíc dokázali své největší problémové místo a brzdu město Freistadt vyřešit obchvatem a přivést tuto svoji dálnici respektive rychlostní silnici s dálničními parametry na 16 kilometrů od hranic. Dálnice D3 nyní končí v Českých Budějovicích, což je asi 48 kilometrů od hranic. Čili Rakušané přivedli svoji komunikaci k hranicím s ČR už v době, kdy se ještě nevědělo, jaka kdy bude D3 pokračovat.

Daleko důležitější však je, že D3 není dostavěna na české straně mezi Meznem a Prahou, to je daleko horší problém než pár nepostavených kilometrů na rakouské straně. My, co jezdíme mezi Českými Budějovicemi Lincem, víme, že to žádná velká překážka není. Naopak, když s se vydáme do Prahy a sjedeme u Mezna z dé trojky, a pak se plížíme přes Miličín kolem Votic za kamiony, tak je to daleko horší cestování. Přitom dálnice D3 má být dostavěna mezi Prahou a Českými Budějovicemi nejdříve v roce 2031!

I mezi Brnem a Vídní to vázne na české straně. Zatímco Rakušané už dotáhli svoji A5 až téměř k hranicím z ČR u Mikulova, Češi nejsou téměř třicet let schopni dostavět zhruba dvacetikilometrový úsek D52 mezi Pohořelicemi a hraničním Mikulovem. Také Poláci budou mít dálnici na hranici dříve než Češi. Výstavba dálnic se v ČR kvůli špatným zákonům jednoduše vleče. Známé jsou průtahy v případě severní části Pražského okruhu, v Posázaví u D3 nebo donedávna na D11 u Hradce Králové. Česká dálniční síť nyní měří asi 1380 kilometrů, naše dálnice často vedou „odnikud nikam“ a končí v polích. Této délky jsme také dosáhli sloučením kategorie rychlostních silnic a dálnic. V Rakousku mají dálniční síť o délce zhruba 1800 kilometrů a k tomu 500 kilometrů rychlostních silnic. Čili o téměř tisíc kilometrů víc než v Česku. Přitom obě země jsou rozlohou zhruba srovnatelné, Rakousko má 83 871 km2, Česká republika 78 867 km2. Navíc tyto rakouské komunikace na rozdíl od českých tvoří ucelenou síť, spojují klíčová města a také alpskou zemi s okolními státy – Švýcarskem, Německem, Itálii, Slovinskem, Slovenskem a Maďarskem, se všemi kromě ČR.

Je třeba si rovněž uvědomit, že velkou část Rakouska tvoří vysokohorské Alpy a proto výstavba dálnic je v této zemi daleko složitější a komplikovanější než u nás. Přesto nás Rakušané v tomto ohledu výrazně předčí.

Zkrátka a dobře, Češi by měli být v případě kritiky dálnic u sousedů raději mlčet a zaměřit se především na vlastní problémy, kterých mají v tomhle ohledu víc než dost. Výtky jiným totiž působí hloupě, trapně a směšně.

Zdroje:

Česko staví dálnice tak rychle, až mu Rakousko nestačí, naznačuje premiér. Nesmysl, tvrdí rakouští dálničáři — HlídacíPes.org (hlidacipes.org)

Glosa: Pět důvodů, proč by měli Češi v případě D3 mlčet a neurážet Rakušany - Zdopravy.cz

https://vignetteaustria.com/cs/rakouska-silnicni-sit/

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_v_%C4%8Cesku

https://www.forum24.cz/rakousti-dalnicari-povazuji-babisova-slova-o-rychle-vystavbe-za-nesmysl

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2467019

Rakušané dali zelenou dálnici S10 k hranicím, chtějí i lepší trať z Lince do Čech - Zdopravy.cz


Autor: Jan Ziegler | úterý 23.1.2024 11:54 | karma článku: 26.01 | přečteno: 526x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 318 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5394 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 318 | Diskuse

Jan Bartoň

Macron není Fico?

Poté, co se slovenský premiér vyjádřil k tomu, že „některé státy chtějí poslat své vojáky na Ukrajinu“, oznámil Emmanuel Macron, že v tomto ohledu „neexistuje jednota“.

27.2.2024 v 12:00 | Karma článku: 31.78 | Přečteno: 683 | Diskuse

Jan Bartoň

Česko chce legalizovat konopí a zakazuje HHC

Podle pirátky a drogové expertky Michailidu je alkohol nebezpečnější než HHC. Česko získalo „souhlas“ se zákazem prodeje HHC z Bruselu.

27.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 278 | Diskuse

Ondřej Flégl

Chtěli byste ovlivnit program ANO? Aneb kam vítr, tam plášť!

ANO je silně oportunistické politické hnutí. To v praxi znamená, že nemá žádné hodnotové mantinely, žádné světonázory, které by ho brzdili v touze po moci a zisku.

26.2.2024 v 14:14 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 409 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 2543 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.34 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...