Rusko nechá dopovat děti, plete sport do politiky a ještě kope kolem sebe

1. 02. 2024 14:47:34
Je to neskutečně barbarské a odporné chování. Ruská krasobruslařka Kamila Valijevová byla usvědčena z dopingu, dostala distanc a Rusové místo sypání si popelu na hlavu vyhrožují, jsou arogantní a drzí.

Kvůli skandálu s Valijevovou podle webu ceskenoviny.cz, který provozuje ČTK, přišel ruský krasobruslařský ženský tým o zlaté medaile na zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 a místo nich získal bronz. Rusové mohou být ještě rádi za velkorysost Mezinárodní bruslařské unie, která je za prokazatelný doping rovnou nevyloučila.

Normální lidé by se v takovém případě omluvili a slíbili, že takový průšvih se už nebude opakovat. Valijevové bylo v době pekingské zimní olympiády 15 let, takže de facto dopovalo dítě. O to, je to celé ještě horší. Rusům ovšem chybí jakákoliv sebereflexe. Přitom podle článku na webu lidovky.cz už dříve sami přiznali, že u nich fungoval státem řízený doping.

V případě mladé krasobruslařky však Rusové podle článku na iDNES.cz spustili hotové orgie fanatické nenávisti, a používali přitom i velmi silná slova. Žádné přiznání chyby, za všechno mohou jiní, CAS není nestranný, je to provokace vůči Rusku, jedná se o nelidské rozhodnutí apod. Čili nám ruská strana vzkazuje, že dopovat je v pořádku a Rusové smí všechno. A když se proti nim někdo ohradí, tak je fašista a zločinec. To ne druzí, ale Moskva plete do sportu politiku, když z vlastních selhání obviňuje „zlý a prohnilý“ Západ.

To ovšem není žádná novinka. Klasické chování ruských sportovců, kteří neumějí prohrávat, a pak se chovají jako smyslu zbavení, mně před časem osobně přiblížil bývalý výborný hokejový brankař Motoru České Budějovice Vladimír Plánička s kterým se znám už mnoho let a tykáme si. „Ty se Honzíku zajímáš o to Rusko, tak já ti něco řeknu. Bylo to asi v roce 1975 a my byli v Rusku na zájezdu. Hráli jsem tam taky přípravný zápas proti Traktoru Čeljabinsk. No, a já zachytal fantasticky a my vyhráli 2:1. Vychytal jsem jim, co se dalo. Jenomže, oni to neskousli. Plivali na mě, nadávali do fašistů, byli to holt rusáci. Oni neuměli prohrávat, kdyby nás rozdrtili, tak pro ně budeme molodci, braťja apod. Ale, jelikož prohráli, tak se chovali hnusně a odporně. Něco takového jsem nikdy předtím, ani potom nezažil.“

Cestovatel Fero Richard Hrabal-Kronďák, který Rusko mnohokrát procestoval, a zná tuto zemi dokonale, v rozhovoru s Ivanem Brezinou na iDNES.cz popsal přesně ruskou povahu, která se v plné nahotě projevila i v kauze Valijevová.. „Mnohý z oněch milých, srdečných, bodrých a pohostinných lidí ve svém nitru skrývá ukřivděného, zakomplexovaného, xenofobního a žlučovitého Rusáka. ....V kombinaci s lahví vodky se i srdečné posezení s bodrými ruskými kamarády velmi snadno může zvrtnout v nechutnou epizodu plnou osočování, nenávisti a urážek. Dobrosrdečný Rus se vmžiku změní v záštiplného Rusáka.“

Jako vychovatel působil ve čtyřicátých letech 19. století v Rusku i český novinář Karel Havlíček Borovský a ve svých Obrazech z Rus už tenkrát velmi dobře popsal tamní nectné způsoby: Hlavní zásada ruských kupců jest dodati za zboží co možná nejvíce, bez ohledu, stojí-li za to či nic; přitom se již samo rozumí, že špatné zboží, mohou-li, také rádi za dobré prodají. Ruští kupcové dokonce to neznají, co se v obchodu poctivostí nazývá; obchod jest u nich, jako u všech východních národů; vojna bez krveprolití, kdo s koho, ten toho; ošiditi u nich jen znamená býti chytřejším a nikoli za nedovolenou věc se nemá, nýbrž ke cti slouží.“ Čili jde o to uspět za každou cenu, i za pomoci lsti a klamání.

Jak je patrné, v Rusku tyto trendy přetrvávají i v současné době. Nic se tam od Havlíčkových časů nezměnilo. Podvod se nebere jako něco nečestného a špatného, ale jako součást normálního jednání.

Zdroje:

My vinu nikdy neuznáme. Rusové o trestu pro Valijevovou: Spiknutí Západu - iDNES.cz

Ruští krasobruslaři budou mít po diskvalifikaci Valijevové olympijský bronz | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/ano-podvadeli-jsme-rusko-poprve-priznalo-statem-rizeny-doping-putin-o-nicem-nevedel.A161228_084955_ln-sport-ostatni_ele

https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/rusko-cestovatel-a-spisovatel-fero-richard-hrabal-krondak-rozhovor.A210730_134802_kolem-sveta_hig

Karel Havlíček Borovský, Obrazy z Rus, nakladatelství Tribun EU, Brno 2008


Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 1.2.2024 14:47 | karma článku: 27.19 | přečteno: 481x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 315 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5394 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Těthal

Tadeáš Galanský - jediný Čech v dánské soutěži

Frederikshavn, aktuálně poslední tým v dánské Metal Ligaen, se radoval ze zisku místního titulu naposledy v sezóně 1999/2000. Členem současného týmu je i jediný Čech v Metal Ligaen, brankář Tadeáš Galanský.

26.2.2024 v 10:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Jan Lunga

Proč to hokejové Kladno tak trápíte?

Hokejisté Kladna, už třetí sezonu se trápíte v české extralize. Dvakrát jste byli poslední a letos to bude asi stejné. Co by vám do blízké budoucnosti mohlo pomoci?

11.2.2024 v 14:56 | Karma článku: 8.76 | Přečteno: 252 | Diskuse

Josef Hnidzik

Dozvuky duelu HK-ČB. Pan Ryšavý uvádí zavádějící informace. Záměrně?

Během středečního dopoledne byl novinářem Ryšavým zveřejněn v deníku Sport článek věnující se událostem po utkání mezi Hradcem a Budějovicemi. Zmíněný novinář se nebál v tendenčním článku ostrých výpadů vůči fandům z jihu Čech.

7.2.2024 v 18:18 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 384 | Diskuse

Karel Trčálek

Kam až to může vést, když se politika plete do sportu, ukazuje případ ruské krasobruslařky

Proč má být trestána mladá ruská krasobruslařka Valijevová čtyřletým distancem jen kvůli tomu, že si omylem vzala dědovy léky?

30.1.2024 v 7:45 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 389 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.33 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...