„Prokremelské svoloči“ najednou vadí svoboda projevu

2. 02. 2024 14:34:23
Jindy se jí ovšem proruští kolaboranti a jim podobní rádi ohánějí. Když oni sami šíří putinovské lži a nenávist k Ukrajincům, tak prý na ni mají nárok. Běda však, když jim někdo od plic řekne, co si o nich myslí.

Tomáš Etzler se nemusí omlouvat influencerce Jordance Jiráskové za „prokremelskou svoloč“ a kolaborantku. Nedávno tak pravomocně rozhodl Městský soud v Praze. Podle článku na webu iDNES.cz napsal exnovinář Etzler na sociální síti X tato slova. „Je výmluvné, jak kolaboranti Tomáš Nielsen a Jordanka Jirásková a jiná prokremelská svoloč oplakávají most poškozený státem bránícím se agresi, ale vždy drží huby, když ruské vraždící, znásilňující a rabující hordy páchají zvěrstva, válečné zločiny na ukrajinských civilistech.“

Reagoval tak na tvrzení Jiráskové, která označila ukrajinský útok na Kerčský most za teroristický čin. Odvolací soud však uznal, že Etzlerova kritika měla reálný základ a žalobu Jiráskové, která požadovala omluvu a 20 tisíc korun, v plném rozsahu zamítl s odůvodněním, že veřejně činná osoba by měla ostřejší kritiku unést. Plně s tímto verdiktem souhlasím.

Je potřeba, aby si někteří jedinci uvědomili, že svoboda projevu má univerzální platnost, platí pro každého a nejen pro ně. V článku 17 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky, je uvedeno:

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Já všude veřejně hlásám, že ti samí, co před desítkami let tleskali Hitlerovi, v současnosti tleskají Putinovi. Myslím tedy typově stejně pochybná a mravně zkažená individua.

Pan Etzler pouze mírně razantním způsobem upřímně sdělil svůj názor na paní Jiráskovou. Nevyhrožoval jí násilím, zabitím apod., a dá se tedy říci, že nijak nevybočil z ústavního rámce, který právo říkat svobodně, co si myslím, chrání. Svoboda projevu není o tom, že když budou proruští aktivisté velebit Rusko, tak jejich názoroví oponenti musí mlčet. Kritika influencerky, která se prokazatelně postavila na stranu zločinného Kremlu, je v pořádku. Jordánka Jirásková musí pochopit, že ne každý sdílí její názory a někteří lidé jí za její slova mohou pořádně vytmavit. Tomáši Etzlerovi vadí u paní Jiráskové dvojí metr, když kritizuje Ukrajinu za útok na most a přitom daleko horší ruské válečné zločiny přehlíží. Tvrdí, že je na straně Ukrajiny, ale její činy a veřejná vystupování svědčí o opaku. To se holt někomu nemusí líbit a dá to najevo. S tím je třeba počítat.

Tu v tomto soudním sporu obhajoval šéf PRO a organizátor protivládních protestů Jindřich Rajchl a evidentně neúspěšně. Ten nyní chce podat pro svoji klientku mimořádný opravný prostředek - dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, na což má samozřejmě právo. Jenomže jeho vzkaz v podobě ultimáta je na pováženou. Pokud Nejvyšší soud nevyhoví jeho žalobě, tak prý se spustí „stavidla nenávisti na internetu, která neskončí dobře“. Slovní agrese totiž podle něj vždy přechází v agresi fyzickou. Od pana Rajchla to fakt sedí.

Budeme pokračovat ve všech nátlakových akcích, dokud tato vláda národní bídy neskončí,“ prohlásil podle webu Seznamzpravy.cz na závěr jedné jeho demonstrace Rajchl s tím, že pokud vláda nesplní jejich požadavky, chystá blokádu vládních budov. Takže nepříliš úspěšný právník vyhrožuje nátlakovými akcemi a pak brojí proti nenávisti. To nevymyslíš! Ostatně důkazů o skutečných Rajchlových postojích lze na webech najít více než dost.

Zdroje:

Etzler se nemusí omluvit influencerce za „prokremelskou svoloč“, rozhodl soud - iDNES.cz

https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-rajchl-a-spol-kdo-skryte-pomaha-obchodnikum-se-strachem-plnit-vaclavak-229463

Autor: Jan Ziegler | pátek 2.2.2024 14:34 | karma článku: 32.33 | přečteno: 1067x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 318 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5394 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michael Laitman

Život uběhl jako sen

Ví člověk opravdu, co chce? Nikdy to neví. Zeptejte se starších lidí a oni vám to řeknou: „Nestačili jsme si ani uvědomit, jak jsme život prožili a co jsme v něm vlastně dělali. Naráz někam proklouzl.“

28.2.2024 v 4:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Tadeáš Firla

Co je kolaborace?

Když v době druhé světové války někdo omlouval zabíjení, genocidu civilních občanů nacisty, tak se tomu říkalo kolaborace. Nedokážu pochopit vyjádření premiéra Slovenska Fica. S tím se nedokážu srovnat.

27.2.2024 v 22:39 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 144 | Diskuse

Jan Lněnička

Odvody - konečně!

Konstruktivní návrh jak zařídit v případě ohrožení nebo války obvody. Plošné zavedení odvodů plánovalo Ministerstvo obrany již v roce 2015, poslanci se nějak nedohodli, nakonec to skončilo pouze u dobrovolných odvodů.

27.2.2024 v 19:49 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 282 | Diskuse

Miroslav Gruner

Jak velký je vlastně stupeň militarizace ruské a ukrajinské společnosti v této době?

V přepočtu na počet obyvatel má Ukrajina ve zbrani jen asi 2 - 3 násobek mužů než kolik byl mírový počet vojáků tehdejší České socialistické republiky před 35 roky, v době končící Studené války. A Rusko o 1/3 méně než my tehdy...

27.2.2024 v 16:02 | Karma článku: 14.03 | Přečteno: 362 | Diskuse

Tomáš Flaška

A proč Rusům a jejich příznivcům nenaservírovat jejich vlastní polívčičku?

Rusy dosazený gubernátor zabrané ukrajinské Záporožské oblasti Jevgenij Balický: „Vysídlili jsme velké množství rodin. Nebyl to snadný úkol. Deportovali jsme ty, kteří nějakým způsobem nepodporovali speciální vojenskou ...

27.2.2024 v 15:17 | Karma článku: 29.68 | Přečteno: 565 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.33 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...