Naděždin nesmí na prezidenta, Putin ještě větší srab, než jsme doufali

8. 02. 2024 15:56:33
V jedné diskusi jsem už dříve napsal, že Naděždinovi neuznají podpisy a on na ruského prezidenta kandidovat nebude. Nemýlil jsem se. Rusko je tuhou diktaturou, kde se vůdci umetá cestička, aby náhodou neupadl a nezranil se.

Opět se ukázalo, že volby v Rusku nebývají svobodné, jsou pouhou fraškou, a jejich legitimita dostala další pořádnou trhlinu, Ruská ústřední volební komise nezaregistruje do prezidentských voleb kandidáta Borise Naděždina, který chce podle vlastních slov ukončit válku na Ukrajině. Jak uvedl web ceskenoviny.cz, který provozuje ČTK, prý nesebral dostatek platných podpisů. Komise mu uznala 95 587 podpisů ze zhruba 105 000, které předložil, opravdu pouhá náhoda.

Říkal jsem si také, jestli Naděždin není jen nastrčenou figurkou Kremlu, která má vzbudit zdání demokracie. Takže, asi není, Nebo možná byl, ale Kreml dostal strach a chtěl mít jistotu, že to bývalý major z KGB nebude mít složité. Jistota mohla převážit nad možnými komplikacemi.

Nabízí se otázka, proč Naděždin odevzdal pouhých 105 tisíc podpisů, když jich nasbíral daleko víc. On sám tvrdí, že vybral jenom ty, jež by neměly být zpochybněny. Jednoduše proto, jak je uvedeno v článku ruské zpravodajské agentury TASS, že podpisy pro podporu kandidátů v ruských prezidentských volbách mají různá omezení. Tak například z každého ruského regionu jich může být nejvýše 2500 a maximálně z celého Ruska pak 105 000. Ano, je stanovena horní hranice podpisů pro prezidentské kandidáty, kterou nesmí překročit. Proč asi? Odpověď je jednoduchá, takto se lépe likvidují nepohodlní uchazeči a vyřazují z voleb.

Falšování všech druhů voleb je v Rusku zcela běžné, jak potvrzuje i článek na webu Echo24.cz, který převzal informace z ruského serveru The Moscow Times. V tomto případě se jednalo o parlamentní volby v roce 2018, ale u prezidentských klání to bývá to samé. Volby do Státní dumy (dolní komora ruského parlamentu) před šesti lety označili sami Rusové za těžce zmanipulované. Hlavní opozičník Alexej Navalnyj mluvil rovnou o ukradených volbách. Fyzik Sergej Špilkin, který se zaměřuje na volební podvody v Rusku, odhadl, že Jednotnému Rusku odevzdalo ve skutečnosti hlas pouze 31 až 33 procent voličů, a ne téměř polovina, jak oznámila ústřední volební komise. Skutečná volební účast podle něj byla pravděpodobně 38 procent, tady citelně nižší, než uváděných 52 procent. To by znamenalo, že asi 14 milionů hlasů pro Jednotné Rusko bylo vyfabulovaných. Inu, Rusko je zemi neomezených možností.

Všechny volby v Rusku jsou nedemokratické a zfalšované. Začíná to tím, že se nejdříve vyřadí nepohodlní kandidáti či rovnou politické strany. Připustí se jenom Ti neškodní. Dále se v předvolebních kampaních upřednostní protěžovaní provládní kandidáti a závěr, aby vše vyšlo, se zfalšují volební výsledky. Boris Naděždin má koneckonců štěstí, jenom mu zakázali ucházet se o post ruského prezidenta. Mohl také třeba nešťastnou náhodou vypadnout z okna. I když, kdo ví, co se stane v budoucnu? V každém případě jsou Putin a spol. bandou zločinců, mafiánů a zbabělců.

Zdroje:

Volební komise nezaregistruje Naděždina do voleb, politik se chce odvolat (ceskenoviny.cz)

Бабурин сдал в ЦИК документы и подписи для регистрации на выборах президента РФ (tass.ru)

https://echo24.cz/a/SLPKC/ukradene-volby-v-rusku-ve-vysledcich-se-podle-kritiku-objevily-miliony-falesnych-hlasu

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 8.2.2024 15:56 | karma článku: 24.47 | přečteno: 367x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 335 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5395 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 335 | Diskuse

Jan Bartoň

Macron není Fico?

Poté, co se slovenský premiér vyjádřil k tomu, že „některé státy chtějí poslat své vojáky na Ukrajinu“, oznámil Emmanuel Macron, že v tomto ohledu „neexistuje jednota“.

27.2.2024 v 12:00 | Karma článku: 31.93 | Přečteno: 701 | Diskuse

Jan Bartoň

Česko chce legalizovat konopí a zakazuje HHC

Podle pirátky a drogové expertky Michailidu je alkohol nebezpečnější než HHC. Česko získalo „souhlas“ se zákazem prodeje HHC z Bruselu.

27.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 281 | Diskuse

Ondřej Flégl

Chtěli byste ovlivnit program ANO? Aneb kam vítr, tam plášť!

ANO je silně oportunistické politické hnutí. To v praxi znamená, že nemá žádné hodnotové mantinely, žádné světonázory, které by ho brzdili v touze po moci a zisku.

26.2.2024 v 14:14 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 409 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 2543 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.34 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...