Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 8. prosince 2023 Květoslava
Foto

Na jeden dobrý nápad sto blbostí a hlavně místo toho, aby řešili, co je třeba

J53a65n 92R67á86ž

30. 10. 2023 18:36

Nájemní smlouva má charakter soukromoprávního vztahu. Ten vzniká na základě svobodného rozhodnutí obou stran. Stát má zákonem jen zajistit, aby obě strany měli rovné podmínky, nic víc.

Nápady, jak by měl stát zasahovat stále víc a víc do soukromoprávních smluv nepatří do svobodné a demokratické společnosti.

PS. Stačilo by odstranit omezení, která znevýhodňují pronajímatele oproti nájemci, což znamená nechat jenom na nich co si mezi sebou sjednají a problém krátkodobých nájemních smluv by zmizel.

Foto

Povinnost zvěřejňovat platy by mohla mít smysl pouze u lidí placených z rozpočtu a tam ať si to tito trhoví svazáci zavedou.

V soukromém sektroru v žádném případě.

Platy. Určitě by měla být veřejná výše platů lidí placených státem a tedy z našich daní. Naproti tomu v soukromé sféře nikomu nic není do toho, jak já se dohodnu se svým zaměstnavatelem. On mi platí ze svého a nikomu dalšímu do toho nic není.

Krátkodobé pronájmy. Tady nemám nejmenší obavu. Po druhém období se pronájem ukončí. A třeba o dva tři dny později se zahájí nový pronájem. Nebude to opakování, ale nový pronájem s novou smlouvou. Český člověk si poradí.

A co platy v soukromých firmách, které mají státní zakázky?

Souhlas Oba ty zmiňované návrhy ničemu nepřispějí. Nevidím žádný problém v tom, aby pronajímatel na základě dobré zkušenosti s nájemníkem uzavřel následnou smlouvu na dobu určitou s delším trváním (a naopak). Rozhodně není důvod, proč po dvou prodlouženích uzavírat smlouvu na dobu neurčitou.

To bude asi patřit mezi těch 70 vládních úspěchů.

Foto

Tak to, že Fialova vláda zastává ideologii domovních důvěrnic je přeci známo. Žádné překvapení.

Vašek

Mně se nelíbí ani to vlamování se do bankovních účtů.

Co tato vláda dělá, dobře dělá. To jste jen nepochopil, jak dobré to bude pro lid. Věřím, že si to brzy uvědomíte.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS