Jen malé doplnění, když byl Lenin v exilu ve Švýcarsku a v Rusku se to začlo bouřit, tak ho do Ruska odvezla německá rozvědka a víceméně zafinacovala začátek revoluce v Rusku. Jen tedy asi nečekali , jak se to vyvrbí :))))

Souhlasím. Oni chtěli oslabit Dohodu, a těch pokusů udělalo Německo víc. Ve Francii podněcovalo stávky, ve Velké Británii vyvolalo povstání v Irsku. Akorát v Rusku jim to vyšlo.

Díky!

Lenin, Stalin, Hitler, Putin - stejná ráce!

Přesně. Obávám se, že dnešní KSČM do dnešního dne tento kritický názor nezastává a z pera blogerky Konečné se tedy podobného článku nedočkáme. Ta má v hlavě jenom "vrahy z Volstrýtu".

Štafetu komunistických lží dnes přebírá Okamurovo SPD, soudruzi slovenského estébáka Bureše, Trikolora a řada Putinových služebníků v nejrůznější podobě!

Foto

. Lenin definuje mimořádné komise které založil těmito slovy: „Mimořádná komise není ani vyšetřující orgán, ani soudní tribunál. Je to bojová složka na domácí frontě občanské války. Nepřítele nesoudí: zneškodňuje ho... Nevedeme válku proti jednotlivcům. Vyhlazujeme buržoazii jako třídu. Nepátráme po důkazech nebo svědcích, aby nám odhalovali činy nebo slova proti sovětské moci. První otázka, na kterou se ptáme, zní: Ke které třídě patříš, jaký je tvůj původ, výchova, vzdělání nebo povolání? Odpověď určuje osud obžalovaného. To je podstata rudého teroru .A když si rolníci ve středním Rusku stěžovali prosebným dopisem na hladomor, který byl Leninem a Trockým uměle vyvolán, a na neustálá masová úmrtí především dětí, Lenin napsal: „Ať psíčci buržoazní společnosti... poštěkávají a kňourají nad utracením každého nežádoucího štěněte. My kácíme velký, starý prales. Dále se potom vyjádřil takto: „Zákon by neměl zrušit teror; slibovat to by bylo iluzí nebo sebeklamem; teror by měl být v principu odůvodněn a legalizován, jasně, bez vytáček a bez přikrašlování.

Foto

Nejhorší snad je, že v Zimním paláci jich byla jenom hrstka, neskutečné řízení osudu. Výborný článek, Jene 👍

J57o14s55e18f 69N51i95k27l

19. 1. 2024 21:03

A to je právě otázka úlohy lídrů v historii...

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS