Když je toho sociálního regulování a ochrany moc, tak to ne vždycky může přispívat k dobru věci. Souhlasím s autorem.

Foto

Zasloužená karma. Náš trh práce je velmi zkostnatělý, podobně jako ten francouzský. Situace, kdy nezaměstnaných je méně než volných míst je přímo brzdou růstu a příčinou inflace.

Foto

Tak já doufám, že až vás budou chtít vyhodit z práce, tak odejdete ihned po dohodě a nebudete zkostnatěle trvat na dvouměsíční výpovědní lhůtě, nedejbože na odstupném .

Jsem rád, když mohu nesouhlasit s někým, s kým jinak souzním. Vidím to totiž z druhé strany a podobné pravidlo je pro mě nepřijatelné. Sice krásně argumentujete situací v USA, ale ruku na srdce. Myslíte že Český podnikatel dorostl kvalit toho amerického? A to jak ve věcí mzdových, tak i sociálních?

A pokud je v USA běžné se 12x za život stěhovat za prací, máme to považovat za náš vzor?

Foto

Souhla a karma. Přece když nechci, abys pro mne už pracoval, tak o co jde? Konec a rozchod.

Přesně. Ideální situace. Vzít tě ve dvaceti, zhruba do čtyřiceti až padesáti z Tebe vytlouct duši za mzdu, která odpovídá zhruba čtvrtině tvého skutečného výdělku (ostatně...dcera dělá ve firmě papíry a potřebuje nový dům, manželka dělá ve firmě papíry a potřebuje dovolenou na Zanzibaru, syn hledá zakázky a potřebuje novou Teslu, Pejsek hlídá a potřebuje novou boudu), pak, dle Tvého zdravotního stavu kopanec a starej se. Už nechci abys pro mě pracoval. Další podnikatelé se jistě o takového člověka poperou. :-)

Takže...státe, starej se.

Foto

Já jsem po většinu mé praxe zažil výpovědi dohodou. Pokud zaměstnanec nebo zaměstnavatel nemají zájem na pokračování pracovního vztahu, a mají vůli se dohodnout, nepotřebuji k tomu zákonné lhůty. V opačném případě nepomohou ani stovky paragrafů.

Foto

Ano, je to jednou z možností, a proč k tomu dojde je to toliko věcí obou smluvních stran

Bezdůvodně to není dobrý nápad protože : když mě propustí ze dne na den, tak hned si většina lidí těžko práci najde. A zaměstnavatelé by se lidí zbavovali i nečestně. Třeba jen proto, že se kvůli něčemu ozvali.

Neexistuje čestné nebo nečestné chování. Zkrátka mají mít právo si vybrat, koho zaměstnají.

Foto

Stačilo by, aby každý podnikatel, nebo zaměstnanec měl možnost uzavřít vlastní smlouvu, která by byla nadřazena zákoníku práce.

P95e13t60r 88D15r66a23p71a19l

22. 1. 2024 12:47

Výpovědní doba je pro obě strany 2mesicni

Foto

Sociálních inženýrů nemálo, a nejen mezi politiky, že. Budˇ jsou dosti odtrženi od reality, nebo se tím živí

Foto

Tohle je o zaměstnavatelích. Poučíte mě už o tom účtování nákladů a daní? Pokud jste zapomněl, rád Vám Váš včerejší výrok, jak vše znáte, připomenu, i s odkazem.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS