je potěšující slyšet, že všechny ostatní problémy jsou v České republice vyřešené.

Jinak snad v každé zemi jsou platné zákony, které jsou mrtvou literou, nikdo to nečistí protože všichni mají jiné věci na práci. Například ve Velké Británii nikdo nesmí v parlamentu nosit brnění, a to ani při turistické návštěvě

Mělo být mínus. Zrušení zákona by bylo velmi jednoduché.

Foto

Náhodou, já jsem pro obnovení šlechtických titulů. Známá má parťáka, kterému říká Jonas von Bahnhof a nevěřili byste, jaký je to bezvadný čtyřnohý kamarád.

Foto

Takového šlechtice měl (pokud mě paměť neklame ) i Hrušínský v nějakém filmu.

Koneckonců "šlechticem" byl i "obyčejný" Luis de Funès.

A v práci mám šlechtickou kolegyni " Ulrike von Küstefeld", kterou tak všichni "normálně" celým jménem titulujeme, a která k tomu "von" přišla tak, že její praděd se v pruském vojsku vyznamenal v jakési šarvátce na pobřeží Holštýnska natolik mimořádně, že ho císař Vilém jmenoval do šlechtického stavu a páč on nic moc nevlastnil a byl do té doby vlastně odnikud, takže oficiálně dostal příjmení Karl von Küstefeld, jakože TEN pan hrabě z pobřežního válečného pole.

Foto

Nevadila by mi ani vláda s králem v čele z Vídně. Bylo by to určitě lepší než současný stav, o neutralitě ani nemluvě.

J34a92n 71H51r61u46š74k88a

5. 2. 2024 13:26

Přesně tak, zlatá neutralita...v Nizozemsku a Lucembursku by mohli vyprávět a v Belgii hned dvakrát...Ukrajina byla také v podstatě neutrální a velmi ji to pomohlo...

J12o69s67e20f 32N13i67k36l

5. 2. 2024 12:41

Jsem pro...konečně bych si mohl před jménem psát šlechtický titul....

Foto

Já také. Titul rytíře obdržel můj otec od nějakého Mitteranda

Aby bylo patrno, "voco gou" tady panu píáristovi a lokajům z Šafrova plátku a TOP09:

"Vrátíme šlechtě zámky, které byly zabaveny na základě Benešových dekretů a také nezákonných konfiskací, jak tomu bylo v případě hanebně okradených Lichtenštejnů. Pokusíme se tím navrátit alespoň část spravedlnosti do uspořádání naší společnosti. Budeme usilovat o to, aby pojmy jako „státní hrad“ či „státní zámek“ zmizely z veřejného prostoru, protože legitimizují krádeže."

"Zrušíme Benešovy dekrety a vytvoříme zákonné možnosti pro takový návrat sudetských Němců, který by nezpůsobil nové křivdy. Finanční náhrady budou mít tam, kde není možná fyzická restituce, realistickou a spíše symbolickou povahu."

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS