Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Okamurovec Volný tlachá nesmysly jako kdysi komunisté

13. 04. 2018 17:25:56
Poslanec za Stranu přímé demokracie Lubomír Volný kšeftuje s chudobou a ještě se mu nelíbí, že mladí Češi v rámci programu Evropské unie Erasmus studují v zahraničí. Jeho námitky prozrazují velkou neznalost a jsou legrační.

Tuto zprávu přinesl web www.aktualne.cz. Mladí lidé, kteří odjíždějí studovat do západní Evropy, získávají podle poslance za SPD Lubomíra Volného naprosto zkreslené informace o tamním životě. A kvůli tomu pak nejsou schopni odhalit hluboké problémy země, v níž pobývají. „Ti lidé se vracejí ze zahraničních pobytů naprosto nekriticky nastavení vůči Evropské unii,“ tvrdí Volný.

Při čtení těchto slovních perel jsem se mohl smíchy potrhat. Nevím, jestli je autor těchto slov skutečně tak hloupý nebo to jenom hraje. Pan poslanec mně připomíná soudruhy z dob neblahého komunistického totalitního režimu. Ti byli nespokojeni s tím, že lidé, kteří cestovali na Západ, si z něj zpátky přiváželi nesprávné názory na tamní život a nepochopili jeho skutečnou samozřejmě špatnou podstatu. „Soudruzi, tito lidé vidí jenom obchody plné zboží tedy to pozlátko, co kapitalismus nabízí, ale odvrácenou tvář třeba tamní chudobu, vidět nechtějí. Pak si utvářejí o Západu nesprávné názory,“ hlásali rudí papaláši. A také dělali všechno proto, aby do západních zemí vycestovalo co nejméně zájemců. A zcela ve stejném duchu hlásá totální hlouposti pan Volný, který je vážně hodně směšný. To je přece drzost, oni si myslí něco jiného než já, to je příšerný zločin. Mám za to, že kádrování lidí pro jejich názory typické pro socialismus už skončilo. Netvrdím o okamurovcích, že jsou to neonacisté, ale totalitní praktiky jsou jim evidentně vlastní.

K jeho výrokům se už vyjádřil na svém tweetu europoslanec Tomáš Zdechovský. „V pondělí navrhnu v Evropském parlamentu, aby byl program Erasmus předělán na program Chudoba a navštěvovali jsme šmejdy, kteří parazitují na nejchudších obyvatelích v členských státech Unie. Doufám, že tento nový program se bude panu poslanci Volnému líbit,“ napsal Zdechovský. Přesně tak, lidem, kteří jako Volný vybírají od svých chudých nájemníků předražené nájemné, se jinak než šmejdi říkat nedá.

Evropská unie není dokonalou institucí, ale program Erasmus, který mladým lidem umožňuje studovat v zahraničí, patří k tomu nejlepšímu, co nabízí. Toto jsou informace z webu www.ef-czech.cz. Program ERASMUS je program Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Hlavní součástí programu Erasmus je studium v zahraničí, které účastníkům prokazatelně zvyšuje vyhlídky na budoucí uplatnění na pracovním trhu. Kromě toho je vynikající příležitostí si upevnit znalosti cizího jazyka, nabýt sebedůvěry, získat nezávislost, cestovat, poznat nové lidi a blíže poznat kulturu dané země. Studium v zahraničí je pro mnohé jedna z nejlepších zkušeností v životě.

Studium v cizině je pro mladé výbornou školou života, musí ukázat co v nich je, a co si sami nezařídí, to nemají. Ano, nemohou se držet máminy sukně. Zdokonalí se v cizím jazyku, což se jim také v pozdějším profesním působení může hodit. Námitky Volného, že tito studenti nenavštěvují o půlnoci problémové čtvrti, jako třeba bruselský Molenbeek, ve mně opět vyvolaly salvy smíchu nad lidskou omezeností.

Za komunistů jsem žil v Brně a už tenkrát byla v mém rodném městě místa, kam nebylo v noci radno chodit a tak jsme tam nechodili. Úplně normální řešení. Jak prosté milý Watsone. Brňané jistě ví, o jaké lokality se jednalo.

Já na rozdíl od pana Volného jsem rád, že mladí lidé na rozdíl od doby mé mladosti, kdy to bylo výjimečné, mohou studovat v zahraničí a program Erasmus jim to umožňuje. Studenti jsou dost chytří na to, aby poznali skutečný život v zemi, kde dlouhou dobu žijí. V jedné facebookové diskusi se objevil nový význam zkratky SPD. Znamená to prý strana plíživé debilizace a mám za to, že je to výstižné.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-erasmus-jezdi-kampusovi-povaleci-ziji-tam-ve-zlate-kleci/r~a72b98d63cc411e8b8310cc47ab5f122/?redirected=1523448942

Autor: Jan Ziegler | pátek 13.4.2018 17:25 | karma článku: 29.95 | přečteno: 936x


Další články blogera

Jan Ziegler

Masivní podvody při volbách v Rusku jsou normální

V ruském Přímořském kraji se stala neobvyklá událost, tamní volby gubernátora byly zrušeny. Volební machinace ve prospěch Putinovy strany jednotné Rusko už byly i na zdejší poměry za hranou.

25.9.2018 v 18:15 | Karma článku: 16.10 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jan Ziegler

Tak nám zrušili Zlatého slavíka, a mohou za to ilumináti

Nebo zednáři, V každém případě je to skandál, nějaké spiknutí, které vedou temné síly. Také se kolega bloger Jaromír Petřík právem rozčílil nad takovou nehorázností, kterou si nedovolili ani komunisté

21.9.2018 v 11:37 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 1004 | Diskuse

Jan Ziegler

Sýrie sestřelila ruské letadlo, a může za to Izrael

Tak to by snad nevymyslel ani Jára Cimrman. Rusko obvinilo Izrael, že může za sestřelení jeho průzkumného letadla IL – 20. Skutečným viníkem je však Sýrie, která dlouhodobě ohrožuje Židovský stát.

18.9.2018 v 17:36 | Karma článku: 33.34 | Přečteno: 1303 | Diskuse

Jan Ziegler

Pobaltí má nárok na reparace od Ruska

Rusové se chovali v okupovaném Pobaltí stejně hrozně jako němečtí nacisté v Protektorátu Čechy a Morava. Pobaltské republiky nyní požadují v přepočtu 665 miliard korun náhrad za desítky let komunistické nadvlády.

17.9.2018 v 19:10 | Karma článku: 23.07 | Přečteno: 715 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Co ve skutečnosti v Kojetíně řekl president Zeman

a pan bloger Kováč překroutil. Přečetl jsem si dnešní blog Miroslava Kováče a protože mi připadal zmatený a místy dosti nelogický, pojal jsem k tomuto dílu jistou nedůvěru a pokusil se najít přímo slova Miloše Zemana.

26.9.2018 v 0:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Jan Dvořák

Macronovo napoleonské chování k V4

Pohnání Polska před unijní soud, vážné varování Maďarsku, a jen týden staré výhružky mířící k neposlušné „Vé čtyřce“, personifikuje samozvaný Prokurátor pro východní Evropu Emm. Macron.

25.9.2018 v 20:46 | Karma článku: 21.54 | Přečteno: 491 | Diskuse

Karel Trčálek

Mnichov 1938 je předobrazem Lisabonské smlouvy

Tenkrát to Němcům, chválabohu, díky CCCP a s. Stalinovi, nevyšlo. Kdo nás vysvobodí z EUprotektorátu a čtvrté říše tentokrát? Tipuji to na Putina. Nebo tu bude až ten, který přijde po něm?

25.9.2018 v 18:34 | Karma článku: 11.51 | Přečteno: 292 | Diskuse

Miroslav Kováč

Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy

Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.

25.9.2018 v 18:24 | Karma článku: 17.53 | Přečteno: 1475 | Diskuse

Jan Ziegler

Masivní podvody při volbách v Rusku jsou normální

V ruském Přímořském kraji se stala neobvyklá událost, tamní volby gubernátora byly zrušeny. Volební machinace ve prospěch Putinovy strany jednotné Rusko už byly i na zdejší poměry za hranou.

25.9.2018 v 18:15 | Karma článku: 16.10 | Přečteno: 295 | Diskuse
Počet článků 2039 Celková karma 28.92 Průměrná čtenost 2058

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Najdete na iDNES.cz