Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Něco ke koronaviru, Číně neděkujme, Středočeský kraj selhal

20. 03. 2020 13:07:28
Europoslanec Ivan David z SPD lže, žádný kamion s rouškami pro Česko v Německu na hranicích zadržen nebyl. Hlavní město Praha se o své záchranáře postaralo lépe než Středočeský kraj.

Čína by nám měla poslat roušky a respirátory zdarma a ještě k tomu jako odškodné miliardy korun, za škodu, kterou nám i ostatním zemím způsobila. Ona hrubou nedbalostí umožnila na svém území rozšíření koronaviru, což je vědecky doloženo, a ještě šikanovala lékaře, kteří na možné nebezpečí upozorňovali. Chování Číňanů mně tak nějak evokuje slavný film Charlieho Chaplina Kid. Chaplin v něm s Kidem rozbíjejí lidem okna, aby jim je následně zasklívali. Krásný vtip na to koluje také po facebooku: „Děkuji Vám sousede, že jste pomáhal hasit můj dům, který jste mně předtím zapálil.“

Hodně špatně je mně také z lidí, kteří se snaží zneužít Covid 19. Třeba ti, kteří vytýkají některým českým politikům, že byli na Čínu zlí a ona kvůli nim nám málem neposlala ochranné pomůcky. Proboha, co je to za uvažování? Komunistickou Čínu nemusím, ale byl jsem rád, že jsme jí nejdříve roušky a další věci poslali my. Avšak podmiňovat zaslání pomoci projevy loajality je zrůdnost.

Já jsem v Českých Budějovicích několikrát přinesl jídlo jedné staré paní, která je voličkou Strany přímé demokracie Tomia Okamury a prezidenta Miloše Zemana. V životě by mně nenapadlo dát jí najevo, že jí budu pomáhat pouze tehdy, jestliže už nebude volit, jak volila. Já pomáhám potřebným lidem bez ohledu na jejich náboženství, politické přesvědčení atd. Ale okamurovci a zemanovci to mají podle všeho nastavené jinak.

Záměrně lživou zprávu šířil i europoslanec Ivan David z SPD, suverénně nejhorší ministr zdravotnictví po roce 1989, který tvrdil, že Němci údajně na svých hranicích zastavili kamion s rouškami pro Českou republiku. Není to pravda! „Bylo ověřeno na německém Ministerstvu zahraničí, že žádná zásilka z Německa, která byla zaplacená, nikde na hranicích zadržena nebyla. Naopak státy EU jako Rakousko nebo Německo tento týden poslaly kamiony s pomocí do ČR. Například náklad 1,4 milionů respirátorů, o kterých informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, míří do Česka z Rakouska,“ uvedl na svém facebookovém profilu europoslanec Tomáš Zdechovský. Dodávku respirátorů a dvou milionů roušek z Rakouska skutečně potvrdil i ministr zdravotnictví Vojtěch.

Vůči Evropské unii mám řadu kritických výhrad., ale tvrdit, že pro Českou republiku nic v koronavirové krizi nic neudělala, je další lží. „Česko dostane z rozpočtu Evropské unie více než miliardu eur na pomoc v boji s následky koronaviru. Počítá s tím návrh Evropské komise, která chce v rámci nouzového investičního fondu poskytnout unijním zemím až 37 miliard eur,“ upřesnil Zdechovský.

Na sociálních sítích a v některých médiích kolují zprávy, že nám údajně mělo pomoci Rusko. To je ovšem další fake news. Rusko nám proti koronaviru nijak nepomohlo a podle informací z některých tamních médií bude mít brzy velké problémy samo se sebou.

Piráti rozhodně nejsou moji krevní skupinou, a pražský primátor Zdeněk Hřib si také někdy zaslouží kritiku. Ovšem čtvrteční pražské zastupitelstvo schválilo dovoz půl milionu respirátorů a tří milionů roušek z Turecka a Indie. Nelze tedy říci, že vedení hlavního města proti koronaviru nic nedělá. Uvedu ještě jeden příklad. Zatímco personál pražské Zdravotní záchranné služby má k dipozici respirátory a ochranné oděvy, jeho středočeští kolegové mají často pouze jeden respirátor na sanitku. Sami středočeští záchranáři viní vedení kraje v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou z hnutí ANO, že situaci totálně nezvládlo. Dokonce se středočeským záchranářům dostalo od jednoho nadřízeného úžasné rady, že jestli umí šít, tak si mají roušky ušít sami. Musím tedy konstatovat, že vedení Prahy zvládá současnou svízelnou situaci lépe než to středočeské.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-respiratory-praha-zdenek-hrib-anglie_2003182217_jgr

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/do-ceska-miri-16-kamionu-s-rouskami-a-respiratory-slibuje-vojtech-40317018

https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/kraj-vedeny-hejtmankou-z-ano-jermanovou-selhal-rikaji-stredocesti-zachranari-s-jednim-respiratorem-na-stanovisti?fbclid=IwAR3Iegz9SOF1CTCC17EKvomkZmQ_IcFM0iPr8_mYEz1ugwkOpaKUULi3hrg

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/koronavirus-sars-cov-2-nevznikl-v-laboratori-a-ma-prirozeny-puvod-prokazali-vedci-40317309?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR30_tOb6Q4lzA13P_ZtEbtuyoAYNg7tCzOXauVbR2eQ04caH6nYMahJQtk

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umite-sit-vyrobte-si-vlastni-rousky-dozvedeli-se-zachranari-93779?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR2w7juKesCFpYUh0KhqVK5Q6rPQGruB9aV5T42FFCWjIUZqk4-s5n45pSo

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/638038/rousky-a-respiratory-konecne-na-ceste-praha-je-ve-velkem-nakupuje-v-turecku-a-indii.html

https://euractiv.cz/section/evropske-finance/news/cesko-ziska-z-unijniho-rozpoctu-miliardu-eur-na-reseni-dusledku-koronaviru/?fbclid=IwAR1JS47hfInSGgIPoq0kMFI_QK6aTj09RqOKxGXQNQGVbUovc9K5SgwKamM

Autor: Jan Ziegler | pátek 20.3.2020 13:07 | karma článku: 31.79 | přečteno: 2257x

Další články blogera

Jan Ziegler

Čína je zločinnou agresivní mocností, Je suis Tchaj-wan a Hongkong

Důkazem je Pekingem schválený zákon o národní bezpečnosti, který omezuje práva obyvatel a Hongkongu a je de facto porušením zásady jedna země, dva systémy. Nepřijatelné je rovněž vyhrožování Tchaj-wanu.

31.5.2020 v 13:07 | Karma článku: 23.94 | Přečteno: 453 | Diskuse

Jan Ziegler

Z politiky by měli zmizet i Zeman, Štěch a Hamáček. Ať žije Izrael!

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, a jeho bývalí kolegové Lubomír Zaorálek a Karel Schwarzenberg těžce chybovali se svým prohlášením k údajné izraelské anexi palestinských území. Nebyli však jediní.

29.5.2020 v 13:19 | Karma článku: 27.01 | Přečteno: 927 | Diskuse

Jan Ziegler

Udavačství za názory, zastrašování jak v padesátých letech

Záchranářka Veronika Brožová napsala otevřený dopis středočeské hejtmance, že ona a její kolegové nemají dostatek ochranných pomůcek. Odpovědí krajského vedení bylo trestní oznámení.

28.5.2020 v 10:57 | Karma článku: 33.84 | Přečteno: 1489 | Diskuse

Jan Ziegler

Koronavirová hysterie zabíjí nevinné lidi

Jedná se o to, že někteří lidé kvůli nynější pandemii a strachu z COVIDu -19 nechtějí chodit k lékařům, i když mají velké bolesti nebo jiné problémy. To však bývá kontraproduktivní a může být i smrtící.

27.5.2020 v 18:02 | Karma článku: 16.64 | Přečteno: 407 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zbyněk Čáp

Svět v křivém zrcadle 6 - Zakopnutí na cestě Zakladatelově

Pod zářící duhou, stezkou věčně zelenou... Navždy? (Závěrečný díl dystopické minisérie, samozřejmě nadsázka)

1.6.2020 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Luboš Branda

Jak to funguje v koaliční vládě?

Neznáme samozřejmě podrobnosti koaličního vládnutí, nemáme přístup za oponu neveřejných jednání, ale i tak si dovedeme přestavit, jak to tam vypadá ...

1.6.2020 v 10:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 108 | Diskuse

Jan Bartoň

Obce, města a kraje nejsou stát? Pozoruhodná idea!

Poté, co poslanecká sněmovna schválila jednomyslně pomoc podnikatelům a malým firmám, spustila opozice křik kvůli údajnému „vyhladovění“ obcí, měst a krajů. Jak je to tedy?

1.6.2020 v 8:00 | Karma článku: 24.07 | Přečteno: 316 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Rodinná story Donaldova

„Ano, je to idiot bez špetky selského rozumu a jakýchkoli sociálních dovedností, ale je to můj syn. Jen doufám, že nikdy nepůjde do politiky, to by byla katastrofa!“ Mary MacLeod Trump

1.6.2020 v 7:00 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 159 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Co bude s EET příští rok a co asi bude říkat Babiš

Nepředpokládám, že by premiér Babiš do konce roku sám rezignoval. Dokonce ani nepředpokládám, že by byl do té doby pravomocně odsouzen a nastoupil případný soudem uložený trest.

31.5.2020 v 20:38 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 467 | Diskuse
Počet článků 2396 Celková karma 28.37 Průměrná čtenost 2007

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Najdete na iDNES.cz