Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Chválím policii za zásah proti řádící lůze

13. 03. 2023 16:54:15
Demokracie není o násilí, vyhrožování, ničení cizího majetku, atd. To jsou komunistické a nacistické metody. Přesně to ale převedla chátra v sobotu u Národního muzea v Praze. Ševčík, který ji podpořil, by měl skončit jako děkan.

Návštěvníci muzea byli v šoku, nechápali co se děje, malé děti plakaly a byly vyděšené. To je ovšem šílené. V demokracii má každý právo svobodně vyjadřovat svůj názor, to je fakt, avšak nelze si ji plést s anarchií, napadáním jiných lidí a útokem na cizí majetek. Nějaká spodina se chtěla násilím dostat do přední kulturní instituce a strhnout ukrajinskou vlajku. To jsou totalitní způsoby, ale jak je patrné. proputinovským fanatikům zjevně blízké.

To, že tito lidé nejsou žádnými vyznavači svobody, potvrdil i jistý zdejší profláklý diskutující, který jindy zpochybňuje rusácké válečné zločiny na Ukrajině, a evidentně stojí na straně nácků a zla. Tak podle něj za to mohli protestující proti demonstraci na Václavském náměstí, kteří u Národního muzea stáli s vlajkami Evropské unie, páč provokovali. Aha, pěkní to stoupenci údajné svobody projevu, když jim jiné názory než jejich. tak to vadí, to se nesmí.

Chápu, že pro nepříliš intelektuálně zdatné jedince z řad dezolátů by to mohlo být první setkání s kulturou v životě, ale prosím Vás, pokud chcete do Národního muzea, nejdříve je nutné si zakoupit vstupenku. I když mám obavy, že by jim to obzory příliš nerozšířilo. Z vlastní zkušenosti znám tyto příznivce PRO, SPD, Rajchla a Tomia Okamury. Jeden z nich mě kdysi přesvědčoval, že František Palacký kopal v Českých Budějovicích za Dynamo. Řekl bych, že tohle je typická charakteristika sobotních demonstrantů proti bídě. U nich už nepomůže nic.

Policie správně zakročila a mohla být ještě tvrdší. Srovnání s Palachovým týdnem v lednu 1989 je chucpe, protože tam tehdejší Veřejná bezpečnost brutálně zmlátila lidi, kteří si pouze chtěli pokojně připomenout smrt Jana Palacha. Tady si svoloč začala s násilím a naštěstí s ním i rychle skončila. Inu, kdo s mečem zachází, s mečem také schází. Policie také jasně prokázala na videu, že v žádném případě nešlo vyprovokovaný zásah, ale příčinou zákroku bylo násilí demonstrantů.

Dotyční nespokojenci s údajnou bídou mohli naprosto bez problémů a svobodně uskutečnit svoji pochybnou akci. V jejich tolik milovaném Rusku by je policajti okamžitě rozehnali a to daleko tvrději, než se stalo v sobotu v hlavním městě. Skončit by také mohli na několik let ve vězení. Ovšem mnozí stoupenci masového vraha Putina a zločince Lukašenka ještě zákrokům ruské a běloruské policie proti opozici tleskají. A ti sami křiváci se dožadují práva na svobodu projevu a protestují proti fiktivnímu policejnímu násilí. Ve skutečnosti jim však jde o umlčení slušných lidí. Svoboda projevu pro ně, hlavně tedy pro příznivce PRO a SPD znamená teror, výzvy k násilí, a rovněž vyhrožování ostatním lidem kvůli jejich názorům. Diskuse na sociálních sítích jsou toho důkazem.

Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák vyzval děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka kvůli jeho aktivní účasti na násilnostech u Národního muzea, kde podle některých médií dokonce napadl policistu, k odstoupení, Stejně tak učinili i studentští zástupci v Akademickém senátě VŠE. Ševčíkovu abdikaci požadují i současní a bývalí studenti této školy. Důvodem je podle nich chování děkana Ševčíka, který svým vystupováním opakovaně poškozuje dobré jméno VŠE na veřejnosti. Je třeba ctít autonomii univerzitních a vysokoškolských fakult, ovšem jsou chvíle, kdy je třeba problémy řešit. A toto je jedna z nich. Plně chápu reakci studentů a vedeni VŠE. Ševčík má na kontě průšvihů více než dost, viz jeho jízdy autem se zapnutým majáčkem, na které neměl právo, a další.

Na demonstracích pořádaných Rajchlem a spol. se sešlo maximálně 100 tisíc lidí, na demonstracích Milionu chvílek až 300 tisíc lidí, což je třikrát tolik. To jen tak na okraj. Právo na pokojná shromáždění si nelze plést s právem diktovat většině, co musí dělat a navíc si to vynucovat hrozbou použití síly. A to přesně dělají rajchlovské PRO, okamurovská SPD a jim podobní. Je to stejný postup jako použili komunisté v únoru 1948. O změnách vlád rozhodují v demokracii volby a nikoliv násilnické akce. Ovšem, pokud to někteří nechápou, musí dostat pořádně za vyučenou a třeba i pomocí gumových projektilů. V opačném případě hrozí diktatura.

Ještě dobrá rada na závěr, nejlepší receptem proti bídě je práce. Například paní Pastrňaková, která udělala maximum proto, aby se její syn David mohl stát úspěšným hokejistou, měla jeden čas i tři zaměstnání a k tomu ještě brigádu. Čili, když něčeho chci dosáhnout, musím tomu leccos obětovat, především vlastní pohodlí. Pokud to neumíte, pak nebrečte. O štěstí se každý musí postarat sám, nikdo jiný to za nikoho neudělá.

https://www.youtube.com/watch?v=M-7Ay5wEK-Q&t=119s

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jan Ziegler | pondělí 13.3.2023 16:54 | karma článku: 30.59 | přečteno: 1082x

Další články blogera

Jan Ziegler

Odbory chtějí řešit krizi likvidací živnostníků

Platit krizi musí všichni ostatní, hlavně podnikatelé, ale nikoliv my. Tak by se daly zhodnotit odborářské návrhy k úsporám státního rozpočtu. Nejdřív tedy firmy řádně oškubeme a pak ještě chceme zvýšení minimální mzdy.

7.6.2023 v 13:38 | Karma článku: 22.31 | Přečteno: 452 | Diskuse

Jan Ziegler

Fotbal jako velká žumpa i s pletichářem Rajchlem

Bývalý fotbalový trenér Jozef Zadina promluvil, v českém fotbale je běžné dávat rozhodčím peníze, aby pískali rovinu. V tomto prakticky mafiánském prostředí byl jako ryba ve vodě i šéf PRO Jindřich Rajchl.

6.6.2023 v 18:31 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 491 | Diskuse

Jan Ziegler

Kachovskou přehradu vyhodili do povětří Rusové

Je jasné, že z tohoto incidentu se budou vinit obě strany, pádnější důvody pro zničení vodní nádrže však měla Moskva. Nemyslím si, že by si Ukrajinci chtěli takto amatérsky znemožnit vlastní protiofenzívu.

6.6.2023 v 11:33 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 758 | Diskuse

Jan Ziegler

Klimatičtí aktivisté a proputinovští dezoláti jsou jedna banda

Štvou mne fanatici, kteří ve „svatém“ boji za klima blokují dopravu, přilepují se na vozovky a otravují život slušným lidem. Chtějí zakázat auta nebo prosadit třicítku ve městech. Dezoláti zase demolují soudní budovy.

5.6.2023 v 17:55 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 534 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ondra Kňava

Operace předního křížového vazu LCA a menisku (plastika vazu)

Fotbal, prosinec, umělá tráva, stará garda. Mám pokračovat? Prostě to ruplo. Klička, slalom mezi 5 hráči soupeře, housle golmanovi, prázdná brána a tvrdý skluz protihráče přes koleno, červená karta.... Ale prd.

8.6.2023 v 14:30 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 132 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XL. (o projevech, křeslech a heslech)

Politická křesla už toho dost snesla. – Prý zjistili vědci, že čím horší zmetci, tím vzletnější hesla.

8.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 23.89 | Přečteno: 415 | Diskuse

Michael Laitman

Co udělal Einstein tak skvělého, že to pomohlo lidstvu?

Einstein pro náš prospěch neudělal nic. Mimo jiné pomohl sestrojit atomovou bombu a také nám oznámil, že v našem světě existují věci, kterým nedokážeme porozumět.

8.6.2023 v 8:30 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 437 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Nastává čas skřetů?

Asi každý zná Pána prstenů. V posledním díle jeden z armády skřetů podobný bramboře říká větu: "Čas lidí skončil, čas skřetů nastal". Nejspíše silně nadčasové sdělení.

8.6.2023 v 6:59 | Karma článku: 39.68 | Přečteno: 2636 | Diskuse

Iva Votočková

Sražen na kolena

Směr životní cesty máme předem daný a my si můžeme jen vybrat, jak velký odpor na té cestě budeme klást. Klademe-li odpor, pak prožíváme bolest a utrpení, necháme-li se životem vést, pak je to o přijetí, lásce, vděčnosti a pokoře.

7.6.2023 v 23:41 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 234 |
Počet článků 3116 Celková karma 24.52 Průměrná čtenost 1852

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...