Na teroristickém útoku Hamásu se podílely Rusko a Írán

13. 10. 2023 13:03:07
Je potřeba to říci naplno. Putin a spol. ignorovali brutální masakr radikálních fanatických islamistů z Hamásu, jeho souputník vůdce Čečenska Kadyrov palestinské vrahy dokonce podpořil. Stejně tak Teherán.

Alexandr Tomský to ve svém komentáři na webu Novinky.cz vystihl naprosto přesně. „Kdo vlastně stojí za útokem Palestinců? Nepochybně dnešní osa zla, Putin a íránští ajatolláhové, mají totiž víceméně podobné geopolitické zájmy.“ Když k tomu připočteme, že jeden z hlavních spojenců Putina čečenský diktátor Ramzan Kadyrov se podle webu Pravda 24.cz de facto postavil a na stranu palestinského Hamásu, jehož fanatičtí zabijáci vraždili i izraelská nemluvňata, tak to vůbec nepřekvapuje.

Írán už pohrozil Izraeli vojenským zásahem, pokud zaútočí na pásmo Gazy, stejně tak činí jeho spojenec radikální islamistický Hizballáh, který z jihu Libanonu, kde má své základny, odstřeloval raketami severní území židovského státu.

Fanatici z Hamásu, kteří se v Izraeli dopustili zvířeckých brutálních zločinů, se ze strany Vladimíra Putina a Ruska nedočkali žádného odsouzení. Ruští představitelé pouze uvedli, že jednají s oběma stranami, a vyzvali ke klidu. Čili Kreml nám vzkázal, že s teroristy a vrahy se má vyjednávat.

Už ani nepřekvapuje, že íránský ministr zahraničí Hosejn Amir Abdollahij vyhrožoval napadením Izraele ze strany „Osy odporu“, kterou tvoří aliance Íránu, Sýrie, palestinských organizací a šíitského hnutí Hizballáh. Režim fanatických íránských ajatolláhů neuznává existenci státu Izrael a dlouhodobě vyhrožuje jeho zničením.

Ruský podnikatel Vitali Giunzburg, který nyní žije v České republice, uvedl, že Putin má stoprocentně podíl na útocích Hamásu v Izraeli. Koneckonců to dává logiku. Teroristický útok Hamásu z pásma Gazy do Izraele odvrátil pozornost od Ruskem napadené Ukrajiny a to se Putinovi moc hodilo. Stejně tak mohl kalkulovat s tím, že USA nyní budou poskytovat větší pomoc svému spojenci Izraeli a omezí proto zbrojní dodávky na Ukrajinu. To dává smysl.

Se zajímavým sdělením přišel znalec ruských poměrů Libor Dvořák na webu CNN Prima News. Podle něj Rusové odmítají válčit na Ukrajině. A tak Putin shání bojovníky, kde se dá, mezi nimi i u fanatických muslimů z Hizballáhu a Hamásu. Faktem je, že ruští ozbrojenci se na Ukrajině rovněž dopouštějí krutých masakrů civilistů, například v Buči, srovnatelných s řáděním Hamásu v Izraeli.

Nelze zapomínat ani na to, že Teherán patří k spojencům Moskvy, stejně tak jako islamističtí fanatici z Hizballáhu. Írán rovněž posílá Rusku zbraně, které mu pomáhají vést agresivní válku proti bezdůvodně napadené Ukrajině.

Spoluviníky krvavého řádění Hamásu v Izraeli a brutálních vražd Židů jsou tedy také Rusko, Írán, Hizballáh a některá další radikální islamistická uskupení.

Zdroje

KOMENTÁŘ: Útok na Izrael osnovali Putin a ajatolláhové – Alexander Tomský - Novinky

Šokovaný svět přemýšlí, kdo pomohl Hamásu s útokem na Izrael. Spekuluje se o Íránu, ale i o ruské stopě (denikn.cz)

Putin verbuje vojáky i v Hamásu, řekl expert a popsal důležitost dronů ve válce na Ukrajině - CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Hamás zasáhl Kadyrovovu mešitu. Čečenský vůdce přesto Palestince podpořil – Pravda24

Autor: Jan Ziegler | pátek 13.10.2023 13:03 | karma článku: 23.90 | přečteno: 640x

Další články blogera

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 20.01 | Přečteno: 342 | Diskuse

Jan Ziegler

Zdeněk Štěpánek hrál Husa skvěle, k husitství byl ale kritický

Byl to opravdu pan herec. Vynikajícím způsobem ztvárnil stovky rolí. Nezapomenutelní jsou například jeho tragický Maršál z Bílé nemoci či komediální Mikuláš Dačický z Heslova z filmu Cech panen kutnohorských.

26.2.2024 v 12:26 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 28.23 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jan Ziegler

Otřesný únos mladé ženy, Rusko jde na ruku fanatickým islamistům

Šestadvacetiletá Seda Sulejmanovová utekla z rodného Čečenska před vnuceným sňatkem, který ji podle islámského práva domluvila rodina, do Sankt Petěrburgu. Odtud však byla násilím deportována zpět. Možná byla i zavražděna.

22.2.2024 v 13:00 | Karma článku: 35.76 | Přečteno: 5395 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Macron není Daladier a proto volá k boji s Rusy, agresorům se neustupuje

Francouzský prezident Emmanuel Macron připustil, že Evropa může vyslat vojáky na Ukrajinu proti Rusku. To je moc dobře! Víme, jak kdysi jiný Francouz Daladier se zbaběle podvolil násilníkovi a byl z toho hrozný masakr.

27.2.2024 v 15:11 | Karma článku: 20.01 | Přečteno: 342 | Diskuse

Jan Bartoň

Macron není Fico?

Poté, co se slovenský premiér vyjádřil k tomu, že „některé státy chtějí poslat své vojáky na Ukrajinu“, oznámil Emmanuel Macron, že v tomto ohledu „neexistuje jednota“.

27.2.2024 v 12:00 | Karma článku: 32.08 | Přečteno: 712 | Diskuse

Jan Bartoň

Česko chce legalizovat konopí a zakazuje HHC

Podle pirátky a drogové expertky Michailidu je alkohol nebezpečnější než HHC. Česko získalo „souhlas“ se zákazem prodeje HHC z Bruselu.

27.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 15.83 | Přečteno: 282 | Diskuse

Ondřej Flégl

Chtěli byste ovlivnit program ANO? Aneb kam vítr, tam plášť!

ANO je silně oportunistické politické hnutí. To v praxi znamená, že nemá žádné hodnotové mantinely, žádné světonázory, které by ho brzdili v touze po moci a zisku.

26.2.2024 v 14:14 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 409 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 31.37 | Přečteno: 2543 | Diskuse
Počet článků 3280 Celková karma 26.36 Průměrná čtenost 1819

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...